Майже всі знають, що чорний колір худіт, а білий повнить. Деякі навіть у зв'язку з цим становлять собі гардероб з одних тільки чорних речей і не знімають траурний образ до кінця життя. Відзначимо, що крім цього правила існує безліч інших цікавих оптичних ілюзій, які можуть бути корисні для використання їх в підборі одягу і додання собі стрункості. Нижче мої стилісти розглянули деякі з таких оптичних ілюзій.
1) В одязі з малюнком ви виглядаєте більше, ніж в однотонної одязі. Заповнену малюнками, принтами і деталями простір костюма здається більше, ніж рівне йому однотонне . З цього випливає, що на тих частинах тіла, які нам здаються повними (наприклад живіт або стегна), варто носити однотонний одяг без деталей. На тих, які здаються маленькими (груди наприклад) варто носити одяг з малюнком і деталями. Хоча зазначу, що вибираючи між білою сукнею і сукнею в коричневий квіточку великий товстий буде все одно біле плаття. Приклад: жінці з великими формами не варто носити одяг з орнаментом.
2) Велике здається ще більшим поруч з маленьким (фіолетові кола на малюнках однакові). Ця ілюзія працює в одязі наступним чином: якщо жінка з повною талією одягне тонкий ремінець, то він ще більше підкреслить її повноту. Вузький рукав підкреслить повні руки. Якщо жінка з маленькими грудьми одягне велику брошку або великі намиста, то вона ще більше підкреслить свою маленьку груди. Це означає, що чим більше ваше тіло, тим крупніше повинні бути ваші аксесуари та деталі одягу (наприклад смужки на одязі). Приклад: жінці з повними руками не варто носити тонкі браслети-ланцюжки, великої жінці не підійде маленька сумка.
3) Вертикальні смуги і елементи в одязі роблять нас вище і стрункіше. З двох ліній однакового розміру вертикальна завжди сприймається візуально, як значно більша порівняно з горизонтальною.


У зв'язку з цією ілюзією наявність вертикальних смуг, вертикального ряду гудзиків, блискавки робить наші частини тіла дліннее.Напрімер: щоб зробити ноги довші, варто вибирати брюки з вертикальною смужкою.
4) Лінії в одязі і в тілі прагнуть повторювати один одного. Лінії в одязі і у фігурі прагнуть повторювати один одного. Тобто квадратний виріз на футболці підкреслить квадратний підборіддя, вузький виріз підкреслить вузьке обличчя або вузькі очі. Хвилясті лінії і кола в одязі (рюші, волани) надають додатковий обсяг. Якщо ви знаєте, що у вас є проблемні місця в тілі, прагнете уникати схожих ліній в одязі. Наприклад: повній жінці краще не носити біжутерію у формі кіл.
5) Верхня частина здається більше, ніж нижня. Якщо ви подивитеся на цифри 3 і 8, які тут надруковані, то верхні і нижні овали цих цифр будуть здаватися вам однаковими. Якщо ви подивитеся на них догори ногами, то побачите, що верхні овали менше. Для дотримання пропорцій верхні овали спеціально зменшені друкарями, тому зорово верхня частина здається більше, ніж нижня. Також і в одязі: якщо ви одягнете верх і низ однакової довжини, верх буде здаватися більше, а ноги відповідно коротше. Наприклад: для подовження ніг варто носити спідницю або брюки із завищеною талією
6) Чергування контрастних кольорів зменшує. Якщо ви в своєму одязі використовуєте контрастні кольори, то в цілому обсяг зменшується. З цього випливає, що якщо ви одягнули білу футболку та сині джинси, то візуально ви будете виглядати менше ростом, ніж насправді (горизонтальне поділ за кольорами).
Якщо ви одягнули плаття, яке по вертикалі розбито на 2 кольори: наприклад білий і чорний, то візуально ви будете виглядати худее (вертикальне поділ за кольорами). Наприклад: щоб виглядати вище і стрункіше потрібно носити однаковий за кольором верх і низ.