Ми з дитинства звикли користуватися столовими приборами. Суп треба їсти ложкою, картоплю - вилкою, а м'ясо не розривати зубами, а різати ножем. Ми приймаємо це як даність і навіть не замислюємося, з яких часів так повелося.

Багато ювелірні магазини пропонують багатий асортимент ложок зі срібла, золота, прикрашених карбуванням або навіть камінням. І не даремно. Споконвіку ложка вважалася символом достатку і положення в суспільстві. У стародавні часи їх робили з глини, раковин, з кістки або дерева. І тільки значно пізніше з'явилися ложки металеві - з бронзи, срібла, золота. Форма ложок також змінювалася протягом багатьох століть їхнього існування. Перші ложки мали короткі ручки, повністю захоплює в кулак. І тільки в XVI столітті ручка подовжилася, стала більш плоскою і придбала знайому нам форму. Залежно від форми і призначення ложки мали різні назви. Традиція дарувати новонародженому срібну ложечку на перший зубок збереглася і донині. Причому ця традиція має місце у багатьох країнах. У англійців навіть є прислів'я, яке співзвучна нашому "народився в сорочці". В Англії в таких випадках говорять "народився зі срібною ложкою в роті".

У вилки теж є своя довга історія. Великі двозубі вилки використовувалися як кухонного приладдя ще древніми римлянами і греками, але християнська церква до таких вилкам ставилася дуже негативно, вбачаючи в ній втілення чорта з рогами і вилами.


А в народі вважалося дуже поганою прикметою впустити вилку.

Існує кілька версій походження столового ножа. Так, одна з них свідчить, що Рішельє заборонив використовувати ножі з гострим кінчиком, щоб придворні не використали їх як зубочисток. За іншою ж версією, кінчики ножів були закруглені для запобігання поножовщини за столом.

Здавна існувала традиція передавати столове срібло з покоління в покоління. Але якщо у вашій родині фамільного срібла ні, не варто впадати у відчай. Сучасні виробники столових приладів можуть задовольнити будь-який, навіть найвибагливіший і досвідчений смак. Для виготовлення ложок, ножів і виделок використовується хромонікелева нержавіюча сталь. Завдяки особливій технології полірування металу такі прилади мають дзеркальну поверхню, блиск якої не тьмяніє протягом тривалого часу. Звичайно, можна обзавестися і парадним набором з дорогоцінних металів. Головне, робити покупку в спеціалізованому магазині і ретельно оцінювати якість виробів.