Про властивості й корисності чаю можна розмірковувати нескінченно. Це надзвичайне напій, який радує нас вранці, зігріває в холодну пору і втамовує спрагу в літню спеку. А ще лікує під час застуди та інших хвороб. Кожен знаходить свій улюблений чай. Хтось п'є чорний чай, хтось зелений, хтось любить з ароматом бергамоту, а хтось з лимонним смаком. Вчені довели, що регулярне вживання чаю, будь-якого виду, оберігає людину від безлічі хвороб. Наприклад, пульмонологи Канади встановили, що якщо щодня вживати чорний чай, то знижується ризик захворювання пневмонії після застуди. А гастроентерологи Ізраїлю стверджують, що той же чорний чай здатний запобігти виразку шлунка і хронічний коліт.

Чайний напій, яким би він не був, фруктовий, білий, зелений, чорний, м'ятний, може стати диригентом настрою. З ним можна почекати подругу з кафе, провести побачення з коханою людиною, пригостити прийшли в гості знайомих, зробити перерву в роботі. А можна і серйозно полікувати своє нездорове стан. За допомогою ромашкового чаю легко можна впорається із застудою, а фруктовий чай прожене осінню нудьгу і овіє нотками літа, білий чай вгамує почуття голоду, а м'ятний стане приємним бальзамом для серця і шлунка. Ну а чорний при всіх його достоїнствах має властивість захисту від карієсу. Саме тому, його в своє меню включає здорове харчування.

Цінителі чаю знають, що чим більший чайний лист, тим смачніше його напій.


Корисні властивості чорного чаю, як і зеленого, благотворно діють практично на весь організм, включаючи нервову і серцево-судинну системи. Не менш корисним є напій, який готується на основі чорного чаю, це чайний гриб. У народі цей напій називають чайним кваском. Крім того, що він добре знімає спрагу в жарку погоду, і дуже приємний на смак, він має і лікувальні властивості, якими користуються знаючі люди. Для приготування цілющого напою використовується кип'ячена холодна вода, заварений чорний чай, цукор, і сам гриб, який має назву чайний, через свого способу приготування за допомогою чаю.

Чайний гриб, як напій, має антибактеріальні властивості , тому він чинить позитивні дії при шлунково-кишкових захворюваннях, при запальних процесах горла і порожнини рота. Допомагає при хворобах серцево судинної системи, при гіпертонії, атеросклерозі, подагрі. При регулярному вживанні чайного гриба налагоджується обмін речовин, з організму виводяться отрути і токсини, настроюється робота нирок і печінки. Крім того, чайний гриб можна використовувати у вигляді примочок при гнійних ранах і опіках. Маючи в будинку чайний гриб, означає мати в будинку народного лікаря. Потрібні лише знання про цілющі властивості цього незвичайного напою - чайного гриба.