Практично все людство сприймає грошові асигнації як засоби, на які можна щось придбати. Але мало хто замислюється про те, що гроші зберігають у собі величезну кількість таємниць і загадок. Історія людства налічує незліченну кількість видів грошей, причому кожна металева, або дорогоцінна, або паперова грошова одиниця мала свою особливість. Зрозуміло, в одній статті фізично неможливо описати всі найвидатніші факти про гроші. Але ми спробує запропонувати вашій увазі всі найцікавіші факти про гроші.
- Стародавні люди в якості грошей використовували різні речі. Так, наприклад, зерно можна було обміняти на сіль, зуби акули на какао-боби, а дорогоцінні камені - практично на все що завгодно.
- Протягом багатьох сотень років найбільші гроші вкладалися в озброєння, а потім вже на охорону здоров'я, освіту та інші форми розвитку.
- Сама невелика монетка важила менше 0,002 гр., родом вона була з Непалу.
- Найперша згадка про монети пішло від царя Лідії (нині частина Туреччини) Крез.
- Всього в світі можна виділити чотири найбагатших держави - це Катар, Кувейт, Бруней і Бахрейн. У цих державах відсутня система оподаткування та люди мають самі високий особистий дохід.
- У Швейцарії колись була виявлена найважча монетка, важила вона близько 20 кг.- У 1531 г розпочала роботу перша європейська фондова біржа. Створив її Антверпені, родом з Бельгії.
- Фальшивомонетникам ускладнює підробку грошових асигнацій нитка, які зашита в папері.
- Всі грошові банкноти роблять на особливому папері, подивившись крізь яку на світло можна побачити водяний знак, що має різні зображення.
- Нині у світі працює понад 135 фондових бірж.
- Половина населення нашої Планети може розраховувати на отримання всього лише 5 відсотків від загального багатства світу.
- Норвегія відрізняється від багатьох інших країн світу тим, що тут багато людей оплачують податкові мита, розмір яких перевищує 100 відсотків доходів, хоча також тут є люди, які взагалі не платять податків.
- Найменша паперова деньга балу виготовлена в Марокко, її розміри не перевищували розмірів поштової марки.
- У 1946 г в Угорщині була зафіксована найбільша світова інфляція. Але 2001 Білорусі вдалося зайняти перше місце.
- Більша частина перша світових банків була заснована ювелірами, які надавали громадянам сейфи для зберігання їх коштовностей. У той час люди платили за зберігання своїх же цінностей.
- У більшості країн світу центральний банк є головним банком, який виконує контролюючі функції над усіма іншими банками.