Риба була головним продуктом наших предків, оскільки саме вона містить чимало речовин, яких потребує людський організм: кальцій, фтор, йод, цинк, вітаміни А і D, а також мідь. Наш організм може засвоювати білок риби набагато легше і швидше в порівнянні з білком м'яса. Саме риба містить жирні ненасичені кислоти, які відіграють важливу роль у правильному матеріальному обміні.
З цієї причини, якщо у вас є бажання зміцнити свою імунну систему, мати хороше здоров'я, красиві зуби, шкіру і нігті, не забувайте про рибних стравах.
У сьогоднішній статті ми розглянемо деякі поради, за допомогою яких ви зможете вибирати хорошу рибу.
Для правильного вибору свіжої риби, потрібно спочатку звернути увагу на її пружність, запах, а також колір.
Кілька рекомендацій щодо вибору свіжої риби:
• У риби є характерний запах, який притаманний певному виду, наприклад, прісноводна риба має більш сильний запах порівняно з морською. Від запаху твані ви зможете позбутися під час приготування.
• Колір зябер повинен бути червоним, але ні в якому разі не коричневим, зеленим або сірим.
• Свіжа риба повинна мати опуклі і чисті очі, а запалими і каламутними можуть бути лише очі поганий риби.
• Свіжа риб'яча тушка щільна, пружна, після натискання її форма відновлюється досить швидко.
• Луска повинна бути блискучою, яскравою, добре прилягати до тушки риби.
• Свіжа риба, яку занурили у воду, негайно опуститься на дно.
• У свіжої риби м'ясо буде відділятися від кісток досить важко.
Навіть у випадку звичайного приготування свіжа риба має відмінний смак, а якщо володіти інформацією про деякі секрети, пов'язаних з її кулінарної обробкою, можна зробити смак насправді приголомшливим.
У першу чергу, відбиваємо запах твані, який характерний для певних видів риб.


Для того щоб зробити це потрібно промити тушки (попередньо випотрошені) в міцному охолодженому соляному відварі, а під час приготування додайте більшу кількість кропу.
На відміну від іншого м'яса, рибу не рекомендується варити протягом довгого часу, оскільки вона містить більше соків , вона є більш пухкою.
Але дуже коротка обробка риби теплом може стати причиною зараження гельмінтами, у зв'язку з чим перед обробкою бажано потримати її у воді з кислим вином, соком лимона або винним оцтом.
Риба має ніжне м'ясо, яке легко розпадається під час смаження, тому до риби використовують усілякі тестові покриття і клярі.
Саме тому рекомендується запікати рибу прямо в лусці, попередньо посоливши, що особливо стосується подлещиков, лящів та інших плоских видів.
Рибу відмінно доповнюють різні соуси: вершковий, томатний, грибний і інші. Кажуть, що рубаний рибний фарш є більш смачним порівняно з тим, що був приготований з використанням м'ясорубки.
Свіжу рибу дуже часто асоціюють з юшкою, з цієї причини ми вирішили використати рецепт даного корисного і дуже смачної страви. Для юшки підійде осетер, судак, минь, плітка, окунь, стерлядь, лящ, піскар, щука.
Приготування юшки з перловою крупою
Необхідні інгредієнти: 400 г свіжої риби (ставриди, тріски або макрусуса), 2 ріпчасті цибулі , 1/2 кореня петрушки, 1 морква, сіль, зелень, перець.
Спосіб приготування: спочатку треба підготувати рибу, потім залити водою, кинути спеції і корінь петрушки, після чого відварити. Потім необхідно вийняти рибу, процідити бульйон, додати крупу і подрібнену моркву. Ставимо страву на вогонь і варимо його до повної готовності. Юшку рекомендується подавати з зеленню і рибою.