Прийняти ванну, випити чашечку кави .. Так, кава - невід'ємний атрибут нашого повсякденного життя і діяльності. Одні п'ю каву, бо просто без розуму від нього, інші, щоб привести думки в порядок, треті - для того, щоб схуднути! Так, це все він - кава, а точніше, кофеїн, якого в каві міститься достатньо велика кількість! Стільки розмов про кофеїн, і стільки ж міфів про нього існує в даний час. Давайте спробуємо розібратися в тому, що ж з цього відповідає реальності, а що - просто помилкові чутки ?!
Затвердження № 1 - Кофеїн бадьорить
Так, з цим не посперечаєшся. Давно відомо, що кофеїн - стимулюючу речовина, яка активізує здібності мозку. Іншими словами, підвищує працездатність і прискорює розумові процеси. Крім того, кофеїн допомагає знімати так звану психологічну втому організму, цим і обумовлений його підбадьорливий ефект.
Затвердження № 2 - Кофеїн допомагає схуднути
Це факт. Кофеїн - незамінний помічник у процесі схуднення, Справа в тому, що кофеїн має жироспалюючим і антицелюлітним дією. Кофеїн легко справляється з ненависними жировими відкладеннями. Крім того кофеїн виводь з організму токсини, а це, погодьтеся, перший крок до схуднення.
Але й це ще не все! Кофеїн незамінний для занять спортом в період схуднення, та й взагалі. Він допомагає зосередитися на виконанні вправ, відволіктися від усього непотрібного. Завдяки кофеїну після занять ви не відчуватиме себе як вижітий лимон, у вас ще залишаться сили, щоб поплавати в басейні або пройтися по магазинах. Так, не дивуйтеся! Для того, щоб домогтися такого ефекту вам зовсім не потрібно пити каву чашками. Досить буде зайти в аптеку і прикупити деяка кількість кофеїну (в аптеці запитуємо його як бензоат натрію - коштує копійки). Приймати такий аптечний кофеїн потрібно строго за 30-40 хвилин до початку передбачуваної тренування у співвідношеннях 1 таблетка на 30 кг вашої ваги (але не в якому разі не приймати за один прийом більше 3 таблеток).Затвердження № 3 Кофеїн допомагає впоратися з целюлітом
Це правда. Кофеїн - незамінний помічник у боротьбі з таким запеклим ворогом, як целюліт! Ще одним цінним властивістю - це додання шкірі гладкості, пружності і бархатистості. Саме цей ефект дозволяє використовувати кофеїн в спеціальних кавових обгортаннях, які відмінно допомагають впоратися з целюлітом! Крім того, кофеїн та його похідні дуже часто використовуються в косметичних антицелюлітних засобах, та й просто в масках - для обличчя і тіла, в ськрабах - для обличчя і тіла і т.д.
Затвердження № 4 - Кофеїн - Того ж стероїд
Міф! Кофеїн - НЕ стероїд, а несильний стимулятор! А це речі абсолютно різні! Якщо стероїди впливають на організм вкрай негативно, то кофеїн такого згубного впливу не дає, а дає лише невеликий "підбадьорливий" ефект! Зрозуміло, якщо пити каву щодня і чашками - шкоди організму буде в наявності. У всьому потрібно дотримуватися "золотої" середини. А так - кофеїн шкоди організму людини не завдає!
Затвердження № 5 - Кофеїн дуже шкідливий
Це не так. Кофеїн, безумовно, має певні протипоказання. Так, наприклад, кофеїн категорично заборонений людям із захворюваннями серцево-судинної системи, нервової системи, людям з підвищеною нервовою збудливістю. Решті кофеїн вживати дозволяється, але завжди все ж варто пам'ятати про почуття міри. Однак якщо захворювань у гострій або хронічній формі у вас немає, то все нормально! Не бійтеся кофеїну, це не стероїд, це всього-на-всього легкий стимулятор, від якого в разі необхідності ви з легкістю можете відмовитися в будь-який момент без будь-якого ризику для організму!
Підготувала: Олена Калашникова