Мімічні зморшки являють собою невеликі складочки на шкірі, що виникають внаслідок активної роботи мімічних м'язів. Рання поява зморшок може передаватися у спадок. У деяких жінок перші нерівності виникають вже в 20 років, коли дівчина часто морщить лоб, хмуриться, мружиться. При розслабленні мімічних м'язів, складки поступово розправляються, з віком цей процес сповільнюється, і зморшки стають постійними і помітними.

Перші складочки виникають зазвичай в області чола, між бровами, близько куточків очей. Спровокувати раннє в'янення шкіри може ультрафіолетове випромінювання, тому часте перебування на сонці або в солярії не тільки робить шкіру засмаглою, але й більш схильною до в'янення. Зморшки в 20-25 років виникають при частих недосип, стресових ситуаціях, в умовах поганої екології, особливо у великих густонаселених містах. Велике значення має також догляд за шкірою, правильний підбір косметичних засобів.

Якщо все ж не вдалося уникнути мімічних зморшок, необхідно негайно починати з ними боротися, і чим раніше, тим краще, оскільки вони поступово будуть поглиблюватися, роблячи вираз обличчя похмурим і сумним.


Сучасна косметологія досягла величезних успіхів у проведенні процедур по розгладженню зморшок різної глибини. Контурна пластика, Стек гілок підтяжка, пластична операція підходить для жінок після 35-45 років, коли поряд зі складками починає зневоднюється і обвисати шкіра обличчя і шиї. Для ранніх же зморшок потрібні більш щадні методики.

Перш за все необхідно стежити за постійним зволоженням. Суха шкіра більш схильна до утворення складок. Можна використовувати спеціальні креми і гелі для жінок до 25 років. У домашніх умовах корисні освіжаючі, тонізуючі та живильні маски. Дрібні зморшки розгладжуються в допомогою регулярного легкого масажу, який не вимагає особливих зусиль для виконання в домашній умовах.

У косметологічних клініках і салонах вам запропонують такі процедури, як мезотерапія, пілінги, лазер (наприклад, апарат Palomar), біоревіталізація, мікроструми та ін. Вони покращують стан шкіри, роблячи її більш свіжої, рівною і гладкою.