З плином часу все змінюється. Так поступово стають важливими проблеми, які ніколи тебе не хвилювали раніше. У 30 років виникають абсолютно інші проблеми, ніж в 15 або 25. Однак не поспішай сумувати - час появи перших глибоких зморшок можна значно відстрочити. Важливо тільки ретельно доглядати за своєю шкірою.

Всім відомо, що крім віку зморшки провокують стреси, погане харчування, екологічна обстановка й інші фактори, якими ми часто нехтуємо. І, якщо екологічну обстановку тобі поки змінити не під силу. то вже про грамотному догляді ти подумати просто зобов'язана.

Шкіра повинна дихати. Особливо вночі. Так що ні в якому разі не лягай спати з нафарбованими очима! Це перший крок до появи ранніх зморшок. Привчи себе очищати шкіру. Краще це робити відразу після повернення додому. Чи не піддавайся на умовляння свого внутрішнього голосу, який твердить: "Вже так пізно", "Лень" і так далі. Згодом доведеться дорого заплатити за виявлену слабкість, оскільки залишки косметики, змішуючись з пилом і шкірним салом, забивають пори, від чого шкіра перестає забезпечуватися киснем.

До речі про косметику.


Постарайся не зловживати нею. По-перше, це не естетично, а по-друге, дуже шкідливо. Влітку взагалі можна обходитися тушшю і блиском для губ.

Протягом дня користуйся спеціальними серветками, які очистять твою шкіру від надлишків шкірного жиру і пилу, який осідає на обличчі. Так само для цих цілей підійде спеціальна пудра. Вранці, якщо необхідно, наноси на шкіру матирующий крем, який допоможе їй залишатися свіжою протягом усього дня і ніякі тональні креми не потрібні будуть.

З роками шкіра втрачає пружність - це перший крок до утворення зморшок. А наша з тобою завдання цей момент відстрочити. Час від часу влаштовуй своїй шкірі банний день у вигляді контрастних ванночок. В одну ємність налий теплу воду, а в іншу - холодну. Можеш додати туди екстракти різних трав: ромашки, подорожника, мати-й-мачухи і т.д. Умивайся спочатку в теплій воді, а потім в холодній черзі. Ось побачиш, як зміниться твоя шкіра.

Як бачиш для того, щоб підтримувати шкіру в порядку, не потрібно дорогих засобів - необхідно тільки час і бажання. А коли ти їх знайдеш, зморшки довго ще не будуть тебе турбувати!