Відпустка .. Чарівне час! Але далеко не все, знову повернувшись додому, виглядають відпочили. Багато замість гарної засмаги та променистою посмішки привозять з собою зморшки, пігментні плями та інші неприємності. Але ж цього всього цілком можна уникнути, якщо слідувати декільком простим правилам! Більшість з нас намагається провести час відпустки на пляжі під променями сонця, періодично поринаючи в хвилі ласкавого моря. І це правильно. Доведено, що ультрафіолетові промені (у певному кількість, звичайно) необхідні для підтримки гарного самопочуття. Ультрафіолет підвищує настрій, збільшує стійкість до стресів, а також допомагає організму в боротьбі з простудними, інфекційними і алергічними захворюваннями. Крім усього іншого, сонячні промені сприяють виробленню вітаміну D, необхідного для зміцнення кістково-м'язової системи та боротьби із зайвою вагою. Про переваги сонячних ванн можна говорити довго. Але, як кажуть, у всьому важлива міра! Тому перш, ніж відправлятися на пляж, не завадить ознайомитися з двома правилами.
Не більше 20-30 хвилин в день
Щоб у підсумку отримати чудовий загар, не потрібно з ранку до вечора пропадати на пляжі. Досить буде 20-30 хвилин в день. Саме ця кількість часу щодня - ідеальний варіант прийняття сонячних ванн без додаткових захисних заходів. Якщо проводити під сонцем більше часу (при цьому ніяк не захищаючи шкіру, голову і очі), то ультрафіолет швидко стане самим справжнім ворогом і завдасть шкоди здоров'ю. Доведено, що ті, хто регулярно зловживає засмагою і часто "обгорає", при цьому не роблячи ніяких захисних заходів, вже у віці 35 років зіштовхуються з проблемою в'ялою старіючої шкіри з безліччю зморщок! Але не потрібно кидатися в крайності і все літо сидіти в тіні. Головне - це хороший захист: високо ефективний сонцезахисний крем, правильний раціон, елементарні запобіжні заходи на пляжі (особливо не забуваємо про головний убір і сонцезахисних окулярах).
Захисний крем просто необхідний
Власницям фарфорового відтінку шкіри потрібно бути особливо обережними. Їм без сонцезахисного засобу просто нікуди. Хоча, втім, і решті дівчатам про це забувати не варто. Незважаючи від рівня, кольору і швидкості придбання засмаги, шкідливий вплив поширюється однаково на всіх!
Нагадаємо, що вибираючи засоби для засмаги, потрібно, перш за все, звертати увагу на індекс SPF. Цифра, що знаходиться поруч з індексом - показник того, як довго можна перебувати на пляжі без негативних наслідків для шкіри.
Як же розрахувати оптимальний для себе індекс? Нічого складного.


Просто поспостерігайте, через який проміжок часу шкіра на сонце починає рожевіти. Цей відрізок часу шкіра може самостійно протистояти впливу ультрафіолетового випромінювання, після чого її можливості просто вичерпуються. Індекс SPF здатний збільшити цей промежут в кілька разів. Для цього потрібно помножити своє отриманий час на цифру, поруч з індексом SPF. Наприклад, 12 хвилин * SPF5 = 60 хвилин. Це означає, що після нанесення такого сонцезахисного засобу, ви зможете пробути на сонці не 12 хвилин, а цілу годину, при цьому не обгорівши. Але не варто забувати, що чим більше індекс SPF, тим менше шансів стати володаркою шикарного шоколадного засмаги.
Засмагнути, а не згоріти
Головне правило, щоб не обгоріти на сонці - це правильне використання душа! Ні в якому разі не можна приймати душ до походу на пляж, тільки після. І не здумайте займатися очищенням шкіри перед прийняттям сонячної ванни. Так, ваша шкіра буде неймовірно чистою і привабливою, але неймовірно вразливою!
Бережіть ніс
Найбільш чутливі до засмаги видатні частини - ніс, лоб, вилиці, підборіддя і віки, а також груди, живіт, передпліччя і гомілки. Ці зони необхідно обробляти засобом з найвищим індексом захисту.
Сказати "ні" переїдання
Щоб отримати гарну засмагу потрібна хороша циркуляція крові. А коли ви щільно поїли і відправилися на пляж - кров надходить виключно до шлунку.
Лежак біля води
Найкраще віддавати перевагу лежакам, що знаходяться поруч з водою. Засмагати в цьому випадку набагато легше, так як вода відбиває сонячні промені і підвищує їх дію. Крім того, повітря буде вологішим, і вашій шкірі вже точно не загрожує пересушування.
Вітер-найгірший ворог
Не варто радіти, якщо в момент вашого перебування на пляжі піднявся вітер. Потрібно бути дуже обережною, щоб не згоріти. А так як вітер приємно охолоджує шкіру, можна упустити момент "відходу" і просто обгоріти.
Рушник, і ще раз рушник
Не забувайте користуватися рушником. Після того, як скупалися, обов'язково витріть насухо шкіру. Пам'ятайте, що краплі води на шкірі діють подібно маленьким скельце, які концентрують на собі сонячні промені, а це може призвести до сильного опіку!
Догляд після засмаги
І, звичайно, не варто забувати про відхід після засмаги. Після прийняття сонячних ванн неодмінно потрібно засіб, який зволожить, охолодить, заспокоїть шкіру і запобіжить сухість та лущення, та й засмага буде більш стійким.
Підготувала: Олена Калашникова