Другим підборіддям зазвичай називають непривабливий валик в районі підборіддя, який формується внаслідок надлишку жирових тканин. Всупереч стереотипам цей недолік можна зустріти навіть у струнких людей. Особливо характерно це для жінок, що доставляє їм масу засмучення. Адже подібна складка старить обличчя, позбавляє його привабливості й надає додаткову повноту. Причини виникнення другого підборіддя різні. Тут має місце і великий відсоток жиру в організмі, і вікові зміни, і специфічність структури щелепно-лицьової області. Останній випадок, на відміну від двох попередніх, може стати причиною великої кількості комплексів і хвилювань. Ліпосакція фото до і після якої можна легко знайти в інтернеті, є хорошим способом прибрати друге підборіддя.

В якості профілактики формування другого підборіддя можна зробити ряд простих дій. У першу чергу до них відносяться комплекси вправ для області підборіддя, причому підійдуть будь-які, які ви зможете знайти. Вони вам допоможуть навіть в тому випадку, якщо зміна овалу обличчя і опущення його нижньої лінії вже помітно. Нижче наведено приклад найпростішої "гімнастики" для підборіддя:

Повністю притягну добірок до грудей і, не відводячи його, повертайте головою вліво, а потім вправо. Заздалегідь завдавши живильний крем, приблизно 3 хвилини поплескуйте по підборіддю зовнішньою стороною долоні. Приблизно 5-7 хвилин проговорюйте голосні звуки "О", "І", "И". Нижня щелепа при цьому повинна бути напружена.

Витягати шию для профілактики другого підборіддя не слід, це є помилкою. Дана вправа не тільки не принесе позитивного ефекту, але й може спровокувати в'ялість і відвисання шкіри внаслідок її розтягнення, в результаті чого може знадобитися ліпосакція підборіддя.

Після виконання гімнастики буде доречним зробити так званий мінеральний компрес. Це призведе до посилення кровотоку і дасть хороший підтягаючий ефект.


Для створення такого компресу потрібно розмішати ложку морської солі в одній склянці мінеральної негазованої води. Бажано, щоб сіль була в натуральному вигляді, тобто не містила ароматизаторів і барвників. Отриманою рідиною потрібно зволожити махровий рушник і, попередньо взявшись за його кінці, 15-20 разів поплескати їм себе по підборіддю. При цьому бажано не зачіпати ділянки гортані і шиї.

До пластичної хірургії варто вдаватися тільки в тому випадку, якщо жирової тканини занадто багато або при неможливості делікатною корекції вікових змін підборіддя.

У сучасному світі застосовується передова технологія боротьби з надлишками жиру на підборідді - мезодіссолюція. Вона зобов'язана своїм походженням усіма визнаної мезотерапії. Для того щоб позбутися від другого підборіддя повністю, доведеться пройти цю процедуру 10 разів. На кожній з них під шкіру будуть вводитися препарати, які призводять до прискореного знищення жирових клітин і активізують синтез еластину і колагену в шкірному покриві. А адже саме ці компоненти допомагають підтримувати овал обличчя рівним і чітким.

Існують і інші методи, що дозволяють повернути особі втрачені контури. Великою популярністю користуються вакуумний і ручний масажі, які надають непоганий лімфодренажний ефект. Зробити ліпосакцію особи також можна в цьому випадку, але краще обійтися безопераційним методами.

Пластика особи є кардинальним методом і показанням до неї може послужити тільки яскраво виражений дефект. Це актуально для людей в зрілому віці, коли делікатні способи не можуть дати необхідного ефекту. При цьому процес операції з коригування другого підборіддя відносно безпечний. Тимчасовим незручністю є лише необхідність ходити в компресійної пов'язці. Але це триватиме лише тиждень.

За матеріалами сайту про ліпосакції www.liposakcii-net.ru. Новини зі світу пластичної хірургії.