Осінь легко дізнатися по волоссю. Вона завжди або руда, або її волосся набуває відвертий золотистий відлив, особливо яскраво з'являється в сонячних променях.
Вона яскрава і ефектна, як вогонь. Кольоротип осінь буває двох видів: ірландський - рудоволоса, з білосніжною шкірою і веснянками. Або більше південний тип - зі волоссям будь-якого кольору, але неодмінною золотисто-рудуватим відливом і шкірою смугло-золотистого або персикового кольору.
Очі у Осені теплі і яскраві, немов підсвічені сонцем. Кольори можуть бути різного - від блакитного до коричневого, але з неодмінною золотистої ноткою.
Оскільки жінка Осінь - ефектна і яскрава, їй піде різний макіяж: як природний, так і яскравий і навіть викликає. Головне - пам'ятати, що акцент в макіяжі повинен бути або на губах, або на очах. Не варто втрачати почуття міри і надто розфарбовуватися. Особлива обережність потрібна у поводженні з рум'янами і помадою.
Тон особи повинен бути теплим з легким сяйвом золота. Тональний крем слід підбирати прозорий, світлих бежевих тонів. Якщо є дрібні веснянки, їх краще не зафарбовувати: вони надають особливу чарівність.
Білошкірих осені слід берегтися сонця і уникати засмаги, щоб шкіра не червоніла. Можна використовувати автозагар, що оберігає від дії сонячних променів.
Нерідкої проблемою Осені бувають жовтуваті кола під очима. Але їх легко замаскувати. Потрібно на нижню повіку м'яким пензликом нанести консилер (трохи світліше шкіри обличчя) і акуратно розтушувати його. Головне, щоб між тональним кремом і консілером не було різкої межі. Осені добре з теракотової пудрою, яка наповнює шкіру приємною смуглостьб. Якщо шкіра засмагла, її добре освіжити пудрою з бронзовими світловідбиваючими частинками.
Рум'яна можна замінити темною пудрою: досить нею лише підкреслити лінію вилиць. Осені взагалі слід відмовитися від будь-яких рум'ян холодних тонів від рожевих до бузкових.Найкраще буде, якщо брови і вії будуть пофарбовані в природні тони коричневого кольору від каштанового до шоколадного. Хоча можна виділити вії і більше темними кольорами туші: чорною або навіть темно-зеленою. Однак брови обов'язково повинні бути трохи темніше волосся, а не чорними. Занадто яскраві брови можуть зіпсувати образ Осені, зробивши його вульгарним.
Що стосується тіней, то добре на Осені виглядають теплі зеленуваті і коричневі, навіть болотні тіні. Особливо ефектно поєднуються коричневий з рижіной (іржавий) з теплим жовтим або блакитний з червонувато-бурим. Але не повинно бути ніякого перламутру і холодних кольорів.
Зробити очі виразними можна, підкресливши їх кайалом землисто-коричневого, рудого або ніжно-зеленого кольорів. Підійде і підводка насиченого синього, бузкового або бузкового кольору, але як вечірній варіант з відповідним нарядом. Але не варто підводити очі чорним олівцем, це не прикрасить жінку-Осінь. Підкреслити верхнє або нижнє віко при необхідності можна темно-коричневим, сірим або бурим кольором.
Щоб красиво виділити губи, осінньої жінці слід назавжди відмовитися від будь-яких проявів сріблястого перламутру в помадах. На її губах добре буде виглядати тільки золоте сяйво. Тому можна сміливо користуватися навіть прозорим блиском для губ, але цей блиск повинен мати тепле мерехтіння. Також кольору Осені (у всіх сенсах): насичено-мідний, оранжевий, теплий червоний, кривавий, іржавий і т.п. Помада таких кольорів без праці акцентує увагу саме на губах.
Але якщо жінка-Осінь має намір привернути увагу не до губ, а до очей, то губи краще фарбувати ніжними відтінками помади кольору свіжої лососини. Але не дуже світлими відтінками. Вони практично не поєднуються з яскравими рисами цього типу.