Жінка-Зима, як правило, дуже яскрава: білосніжна шкіра при темному волоссі і яскравих холодних очах. Шкіра може бути і з легким оливковою відтінком, але в кожному разі - прозорою і "холодної", тобто з рожевим відтінком.
Очі у Зими, як правило, світло-холодні - блакитні, сірі, зелені з білосніжними білками, але зустрічаються і чорноокі Зими. Але все одно їх очі не горять "вуглинками", а спокійно блищать антрацитом.
Волосся частіше темні - від кольору молочного шоколаду до чорних, як вороняче крило, з холодним синюватим відливом.
Ці жінки дуже ефектні і можуть виробляти на оточуючих сильне враження. Але тільки тоді, коли правильно підходять до "оформлення" образу.
Їх "коник" - губи, на яких в макіяжі і потрібно ставити акцент.
В одязі потрібно використовувати виключно холодні відтінки кольорів. Наприклад, з усіх відтінків червоного зима може дозволити собі лише прохолодний рожевий. Зате синіх і зелених варіацій може бути безліч. Проблема в тому, що Зима більше інших цветотипов може постраждати неправильного вибору кольору, оскільки холодну красу потрібно підкреслювати дуже тонко і зі знанням справи.
Обличчя має бути природного тону. Не можна використовувати щільну і темну грунтовку, воліючи легку тональну основу, прозору пудру днем і білу - для вечірнього макіяжу. Для Зими з хорошою шкірою вистачить мінімального набору тональних засобів: маскуючого олівця для дрібних дефектів шкіри і прозорою грунтовки.
Рум'яна слід застосовувати вкрай обережно і дуже ретельно розтушовувати кордону кольору на шкірі. І обов'язково їх тон повинен відповідати губній помаді і бути природно рожевим.
Виконуючи макіяж очей, потрібно віддавати перевагу бежево-перламутровим, димчастим, сірим і сіро-коричневим тіням. Можна використовувати насичені варіанти синього, блакитного, фіолетового, зеленого і бузкового.


Але кольору потрібно ретельно розтушовувати і тонко комбінувати.
Зима, мабуть, єдиний кольоротип, яким ідуть всі варіанти класичної чорної підводки і використання чорного олівця для очей. До нього можна додати і білий кайал для підводки по внутрішньому краю як верхнього, так і нижнього століття. Так можна візуально "розкрити" очі, збільшити їх.
Кольорові олівці потрібно підбирати вкрай ретельно. Вони повинні бути "крижаних" квітів і м'якими: дуже легко розтушовуватися. Зате протипоказані Зимі кремоподібні тіні. Вони занадто розмивають очі.
Бровам цветотип Зима може приділити мінімум уваги. Як правило, вони і так досить чіткі і густі. Потрібна хіба що традиційна корекція контуру відповідно до модними віяннями.
А вії необхідно робити довгими і пухнастими. Можна навіть завити спеціальними щипцями. Туш на віях повинна бути насиченою та яскравою. Особливо добре буде виглядати класична чорна. Але слід уникати коричневою. Чорна туш і підводка особливо підкреслять сяйво білосніжних білків. Для вечірнього макіяжу добре підійде холодна фіолетова, синя або зелена туш. Можна поєднувати її з підведенням такого ж кольору. Але обов'язкова умова такого макіяжу - помада обов'язково повинна бути з легким блакитним відтінком, холодного відливу.
Губи Зими можуть бути червоними, починаючи від світло-коралового і закінчуючи бордовим і навіть екстремально чорним. Головна умова - колір повинен бути чистим і холодним, зі срібним, а не з жовто-золотистим перламутром. А ось рожевий колір підходить Зимі в будь-якому варіанті: від ніжного, немов пелюстка троянди, до агресивного. Можна використовувати і фіолетове або бузкову помаду з холодними тонами.