Літо - один з найскладніших цветотипов, його нелегко визначити, зате легко сплутати з іншими. Шкіра у річної жінки може бути як білосніжною, так і рожевою, а колір волосся від світло-русявого до темно-каштанового. Тому Літо часто плутають з навесні або восени.
Найголовніші особливості цветотипа Літо:

- колір обличчя може бути абсолютно будь-яким, але неодмінно холодним, як Зими. Тобто відтіняє шкіру не жовтим, а блакитним або рожевим.
- Волосся легко відрізнити тим, що у Лета вони завжди мають попелястий (або мишачий) прохолодний відтінок, а не теплу рижінкой як у Осені або золотистого, як у Весни.
- її шкіра абсолютно не виносить сонячних променів. Вона миттєво обгорає. Хоча є рідкісні щасливці-Літо. Вони володіють шкірою оливкового кольору і засмагають в приємний горіховий відтінок. Але навіть загар у Лета обов'язково холодного відтінку.
- Ще одна відмінність Літа від Весни - відносини з яскравим макіяжем. Жінка-Літо сміливо може собі його дозволити і навіть зобов'язана це робити. З так званим "природним" макіяжем вона буде виглядати безбарвно.
- Так від усього літнього образу, не дивлячись на "знойность" назви, віє холодом, навіть веснянки (які можна сплутати з осінніми) в Літі коричнево-сірі, а не золотисті.
Тому річна жінка повинна вибирати приглушені холодні тони і в макіяжі, і в одязі. В першу чергу - це всі відтінки сірого, особливо димчасті.
Особливості макіяжу для цветотипа Літо:
Макіяжу потрібно приділяти особливу увагу, оскільки тільки косметика здатна зробити літній тип помітним.Для тону особи краще брати легкий світло-бежевий тональний крем, можна з рожевим відтінком.
Пудру краще взяти трохи світліше тонального крему, а рум'яна ніжно рожеві, які наносяться під вилиці.
У жінок-Літо часто під очима буває синява, яку потрібно маскувати на півтону світліше основного тонального засобу. Це додасть особі сяйва, а очам блиску.
Очі у літніх жінок, як правило, світлі: сірі або блакитні, хоча зустрічаються і зеленувато-карі, сіро-зелені, горіхові. Щоб такі очі сяяли, слід користуватися тінями тільки холодних відтінків: бірюза, лимон, дим. Можна використовувати і перламутр.
Лету не йде чорний олівець і підведення. Краще замінити його на темно-сірий або коричневий. Цим же олівцем коригуються брови. Ще замість тіней можна скористатися контурним олівцем: по нижньому століттю білим, а по верхньому яскравим: малахітовим, бірюзовим або кольору морської хвилі.
Туш для вій краще вибрати коричневу або темно-сіру. Як не дивно, але річним жінкам абсолютно не йдуть кольорові вії: сині чи зелені.
Для губ можна вибирати помаду досить яскравих кольорів. Літні жінки можуть собі це дозволити. Добре виглядає кавуновий, глибокий рожевий з перламутром. Але, природно, губи можна виділяти, тільки якщо ваші очі достатньо "скромні".