Самимкапрізним типом шкіри вважається комбінований тип. Якщо ви є "щасливою" володаркою такого типу шкіри, то не варто засмучуватися. В даному випадку краще запастися позитивними емоціями і дружелюбно ставитися до своєї шкіри, вона в свою чергу, безсумнівно, відповість вам взаємністю.
Доброзичливе ставлення до змішання типом шкіри починається з умивання. Для цієї процедури краще всього підібрати пінки і гелі, призначені для комбінованої шкіри. У складі таких коштів не повинно бути спирту, оскільки він надає шкідливий вплив, як на суху, так і на жирну шкіру.
Також непоганий ефект можна очікувати після вмивання трав'яними відварами. Причому час від часу склади трав потрібно змінювати, щоб шкіра не звикала до одного компоненту. Також є сенс в заміні трав'яних відварів ще й тому, що кожен з них містить свої корисні речовини і вітаміни.
Але одного вмивання спеціальними засобами недостатньо для вашої шкіри, звичайно ж, за умови, що ви бажаєте мати завжди доглянутий і сяючий вигляд . Шкірі потребують ще й ефективного очищення. В якості такого очищення можна використовувати скраби, приготовані в домашніх умовах.


Позитивні сторони таких косметичних засобів видно, як мовиться неозброєним оком: вони ефективні при боротьбі з шкірним салом, дбайливо ставляться до сухій шкірі і дешеві.
Для приготування скрабу для комбінованого типу шкіри в домашніх умовах потрібно м'якуш чорного хліба з додаванням столової ложки соди і кислого молока. Всі інгредієнти змішуються до отримання однорідної кашки. Отриманий продукт наноситься на зволожену водою шкіру і втирається протягом 2-3 хвилин. Користуючись цим засобом два рази на тиждень можна дубіться чудового її очищення та зволоження сухих ділянок.
Ще один рецепт скрабу, приготований в домашніх умовах допоможе зробити вашу шкіру більш свіжої, причому в будь-який час року. Для приготування скрабу потрібно суха цедра від двох апельсин і пів склянки йогурту. Цедру потрібно перемолоти блендером або в кавомолці для порошкового стану, від отриманої суміші відокремити 1 столову ложку і додати 2 столові ложки йогурту. Апельсиновий скраб наноситься на шкіру обличчя легкими круговими рухами. Втирати його слід не менше 4-5 хвилин, після чого змити теплою водою.