Китайська література багата на твори, присвячені відомим красуням. У Китаї в усі часи підвищену увагу в зовнішності жінок приділялася їх особам. До еталонам краси ставилися жінки, що мали високий округлий лоб, невеликий рот з яскраво-вираженими губами і яскраві виразні очі. Важливо те, що естетичні закони передбачали використання різної косметики. На обличчя наносилися білила, зверху яких певним чином Розтушовуємо рум'яна. За допомогою помади створювали потрібну форму губ.
Придворні дами імператора прагнули володіти тільки найкращою і якісною косметикою. Однією зі своїх наложниць імператор Ян Гуйфей завітав 10-ть тис. Монет на місяць на придбання пудр, рум'ян і притирань.
Окремо звернемо увагу на факт того, що в середньовічному світі Далекого Сходу китайська косметика і медицина не ділилася на різні речовини, які живлять тіло і дух, все було єдино. Прянощі, трави, ліки, ароматичні речовини, куріння - все це було косметичними засобами.
У той час отримати від імператора запашні подарунки - це було саме величезне імператорська благовоління його підданим. Наприклад, владика міг піднести парфум створений придворними умільцями. До наших днів збереглися лише лічені звернення до престолу прохань придворної знаті, які дякували імператора за те, що він їх обдарував притираннями, запашними зіллям або дивовижними духами. Серед ліків всілякі ароматичні засоби займали дуже важливе місце. Для придворних дам догляд за шкірою обличчя був справжнім ритуалом, який щодня займав по кілька годин.
Нинішній китайський ринок косметики сприймається не однозначно. Одні думають - все китайське - це все дешеве і поганої якості. Інші ж упевнені, що Китай випускає високоякісні продукти, в число яких входить і всіляка косметика.
Якщо бути до кінця відвертим, то і перші, і другі мають рацію. У цій державі насправді виробляється маса різних товарів, прямо скажемо, не найкращої якості.


Але цьому є цілком логічне пояснення: якщо наші споживачі хочуть мати дешево і багато, то вони це отримують. І не варто після цього будувати свої гіпотези і виводити свої умовиводи з приводу всієї китайської промисловості.
Адже китайські умільці для виробництва якісної і не викидною продукції, зокрема косметичних засобів використовують виключно перевірене, своє рідне, чиста сировина. Сьогодні в Китаї косметику роблять у суворій відповідності з древніми рецептами, враховуючи потреби шкіри і звертаючи увагу на місцеві кліматичні умови.
Китайські заводи, маючи добру багаторічну історію, завоювали непорушний авторитет. Зрозуміло, свій авторитет і свою довіру споживачів ніхто і ніколи не проміняє.
Багато місцевих заводи виробляють у своїх цехах світові косметичні бренди, але на упаковках ми бачимо виключно брендове ім'я, і навіть не здогадуємося, що той чи інший парфум насправді не є продуктом праці вічно закоханих французів. Цей продукт зроблений в Китаї і всіх таке положення влаштовує.
Але останнім часом на місцевих ринках багато з нас стали помічати саме китайську косметику, причому не дешеві аналоги світових виробників, а саме дорогі китайські косметичні засоби. З чим це може бути пов'язано? Вся справа в тому, що в останнє десятиліття все східне - йога, розпис, фен-шуй і т.д. придбали величезну популярність. Інтерес збільшився. І сьогодні ті не багато, які вже випробували на собі чари китайської косметики, безмірно щасливі і сховали секрет свого преображення в найдальший ящик. Все йде, все змінюється - популярність і затребуваність китайських косметичних засобів збільшується з кожним днем і вже завтра кожна леді захоче на собі випробувати чудодійний ефект цих чарівних препаратів.