Жіноча фігура і наше прагнення до стрункості - постійний стимул для виробників придумувати нові способи схуднути. Особливо помітно це проявляється на засобах так званого "пасивного фітнесу" - антицеллюлитной одягу, Вібромасажна поясів та інших диво-засобів, які дозволяють худнути, сидячи на дивані. Це ми вже давно проходили. Втім, останнім часом виробники знайшли новий спосіб привернути увагу покупців, придумавши одяг і взуття, яка тонізує і допомагає накачувати м'язи.
Це вже не цілком "пасивний фітнес" - перегляд телевізора в такому одязі ні до чого не приведе. У ній потрібно рухатися: ходити, розмахувати руками, нахилятися - тобто, здійснювати дії, які ми і так постійно робимо в звичайному житті. Секрет цієї спортивного одягу полягає в тому, що вона створює труднощі людині, і самі звичайні рухи вимагають більше сил.
Першими в ряду "одягу, яка створює труднощі" з'явилися спеціальні кросівки. Спортивне взуття на товстій нерівній підошві, закругленою спереду і ззаду, називається Massai Barefoot Technology, що означає - "Технологія босоногого Масаєв". Масаї тут, звичайно, не особливо при чому, просто було відмічено, що представники цього племені, які багато бігають по піску, горам та іншої пересіченій місцевості, мають сильні ноги і гарну поставу (і целюлітом теж напевно не страждають). З цього був зроблений логічний висновок про те, що, чим складніше людині ходити і утримувати рівновагу, тим краще працюють його м'язи. Навіть при першому погляді на подібні кросівки зрозуміло - ходити в них незручно.
Як кажуть люди, вперше надевшие такі кросівки, навіть після невеликої прогулянки в них м'язи болять, як після повноцінного тренування. Але поступово до них звикаєш, міняєш стиль ходьби, випрямляється і перестаєш відчувати дискомфорт. Але врахуйте, займатися в них спортом, бігати, стрибати або ходити в тренажерний зал не можна - через нестійку підошви занадто великий ризик травм.
Існує ще кілька видів забавною і незручного взуття для схуднення, наприклад, французькі сандалі Cellulitte і російські тапки "Потапков" (похудательной тапочки). Якщо у французькій версії в сандалях просто скошена п'ята, то наші умільці примудрилися зробити тапки взагалі без задника.


В обох випадках при ходьбі доводиться тримати п'яти на вазі, напружуючи м'язи ніг, сідниць і преса.
Ще одна відома компанія з виробництва спортивного одягу зробила цілу лінійку засобів, що допомагають тренувати м'язи в звичайному житті. Тепер це не тільки незручне взуття, а й незручний одяг. Мова йде про лінійку продукції лінії EasyTone. Почнемо з кросівок.
Хоч виглядають вони і поелегантнее масайской технології, принцип роботи у них дуже схожий. За допомогою повітряних подушок на підошві кросівка вони створюють нестійкість при ходьбі, змушуючи м'язи активніше працювати. Відчувається це не настільки явно, як у попередніх моделях, тому це взуття покупці вважають зручною. Виробники запевняють, що ікри і м'язи стегон при ходьбі в такому взутті тренуються на 11% ефективніше, а сідничні м'язи - на 28%. Також як і в першому випадку, це кросівки для ходьби, бігати в них не рекомендується.
А які складнощі створює одяг цієї лінії? Справа в тому що, на футболках (в області лопаток), шортах і штанях EasyTone (в області сідниць і задньої поверхні стегна) розташовані еластичні стрічки, які створюють опір при русі і, відповідно, підвищують тонус м'язів і допомагають виробляти гарну поставу.
З одного боку, ідея логічна - чим складніше нам рухатися, тим більше сил і енергії ми на це витрачаємо, це не "чудо-таблетки" із загадковим принципом дії. З іншого боку, деякі фахівці вважають, що людина швидко до всього звикає і ті дії, які з незвички вимагали багато енергії, після невеликого часу стають для нас досить простими і вже не віднімають сили. До того ж, ходити, балансуючи навшпиньках, ми і без всяких кросівок можемо будинку.
А що думають з цього приводу фахівці? На наше запитання відповів персональний тренер Фітнес-центру 100% Євген Карлов: "Може ефект від такого одягу і взуття і є, але він настільки мізерний, що цього не помітно. Я поки не зустрічав жодної людини, якій вдалося підтягнути або накачати сідниці з допомогою кросівок. Так що занять спортом це точно не замінить ".
А як ви вважаєте, такий одяг і взуття допомагає схуднути і натренувати м'язи?