Якщо підібрати насправді хороші кисті для косметики, то вони здатні на справжні дива. З їх використанням навіть не брендові косметичні засоби виглядають дорого. Адже не дарма ж візажисти містять цілий арсенал різних пензликів, які підійдуть для будь-якого продукту і на будь-який випадок. Ера спонжиком залишилася в минулому. Це пояснюється тим, що вони не здатні створити ідеальний колір обличчя, та до того ж витрачають дуже багато дорогоцінного продукту і накопичують незліченну кількість шкідливих бактерій. Чого не можна сказати про кистях, завдяки яким можна ідеально завдали різного роду текстури, вони не стануть для вас розсадниками мікробів і приємні на дотик.
Пензлики для помади і коректора
Для нанесення помади на губи потрібно тоненька плоска кисть, а допоможе замаскувати темні кола і нерівності під очима, трохи більшого діаметру пензлик, за допомогою якої можна пропрацювати навіть важкодоступну зону під нижніми віями.
Пензлики кабукі
Даний вид кистей буває плоский або круглий, з округлою або рівною формою. Використовують їх для нанесення щільною пудри або мінерального макіяжу на всю поверхню обличчя, а крім цього, для нанесення і розтушовування бронзаторами і рум'ян.
Пензлики для тону
Найчастіше кисті для нанесення тону виробляють з синтетичних матеріалів, які не вбирають в себе кремові текстури, завдяки чому косметичний засіб витрачається економніше. Такі пензлики на дотик повинні бути приємними. В даному випадку підійде будь кисть, головне тут звертати увагу на тактильні відчуття.


Важливо звернути увагу на кінчик, ворсинки повинні йти нанівець в самому кінці. Якщо ж кінчики ворсинок розташовані хаотично, то ви ризикуєте після нанесення тону отримати розлучення і смужки.
Пензлики для моделювання
Даний вид кистей потрібно, щоб створити більш фактурними лоб, вилиці, підборіддя, окреслити контури обличчя і зменшити форму носа. Для моделювання використовують кисті зі скошеними краями, затиснутими в основі. Виходить, що такі кисті більш щільні.
Пензлики для пудри
Ці кисті самі м'які й великі. Їм відведена відповідальна роль - тонким шаром розподілити пудру по всьому обличчю. Кисть для пудри повинна бути виключно з натурального ворсу.
Пензлики для тіней
Для тіней слід віддати перевагу більш щільним кистям, використання яких дасть можливість домогтися насиченого, інтенсивного кольору. Для розтушовування ідеальним варіантом стануть кисті з м'яким ворсом. А якщо потрібно нанести підводку, то підійдуть плоскі пензлики з щільним ворсом.
Пензлики для рум'ян
Така кисть є молодшою сестрою кисті для пудри. Вона має менші розміри, але також повинна у підстави бути не надто затиснутою і з натурального ворсу, що дає можливість домогтися природних ліній.
Пензлики віялоподібні
Даний вид кистей потрібно для видалення надлишків тіней, наприклад, коли вони обсипаються на нижню віко. Також вони згодяться для нанесення на зону під вилицею хайлайтеров.