Перш ніж приступити до пошуку відповідного крему для обличчя, слідуємо визначитися з типом вашої шкіри. Розрізняють чотири типи шкіри: комбінована, нормальна, суха або жирна.
Комбінований тип шкіри зустрічається найчастіше. У такого типу шкіра в області крил носа і чола жирна шкіра, а на щоках і підборідді вона може бути нормальною або навіть сухий.
Крем для даного типу шкіри в собі чудово поєднує такі якості, як матування, підсушування, зволоження, а також утримує вологу.
Нормальна шкіра вважається самим ідеальним варіантом, правда зустрічається вона не настільки часто, як хотілося б. Цей тип відрізняється пружною, красивою, з відсутністю розширених пор і жирного блиску шкірою. Тут ідеальним варіантом стане зволожуючий, легкий крем. Важливо відзначити, що занадто великий вміст в кремі поживних речовин може стати причиною порушеного водно-жирового балансу. У зв'язку з цим не вибирайте жирні креми, які потрібні сухій шкірі.
На сухому типі шкіри дуже рідко можна зустріти прищі, вона красива, гладка. Але й вона має свої недоліки, такі як раніше поява зморшок, лущення. Дана шкіра весь час вимагає зволоження і живлення. У кремах для цього типу шкіри одним з обов'язкових складових повинен бути косметичний жир, основна властивість якого полягає в харчуванні і розпрасовування шкіри.


Також в кремі повинен бути присутнім гліцерин і рослинні масла. Мабуть, одну з головних ролей у складі крему для сухого типу шкіри грає гіалуронова кислота, її функція полягає в забезпеченні вологи. Крем для сухого типу шкіри по свій структурі здається, кілька тяжче й жирної, ніж для комбінованого й жирного типу шкіри.
Для жирної шкіри характерні розширені пори. Саме такий тип шкіри найчастіше схильний вугрової висипки. Головна функція кремів для жирного типу шкіри полягає у вбиранні в себе зайвого жиру, а також в підсушуванні шкіри. Цинк і косметичні спирти на відмінно справляються із завданням підсушування. Також чудово, якщо у складі крему є трав'яні екстракти (календула, ромашка або алое), що володіють такими ефектами, як знімають запалення і заспокійливі. Досить часто в складі для жирного типу шкіри можна зустріти елементи крохмалю. Якраз за рахунок цього складового можна досягти матуючого ефекту. Оскільки крохмаль здатний увібрати в себе зайвий шкірний жир. Крім цього, даний тип шкіри буде виглядати в рази здоровішай, якщо у складі крему є антисептики. На жирній шкірі досить швидко розмножаться бактерії, від яких згодом з'являються вугри та прищі, тому в цьому випадку антисептики зайвими не будуть.