Високий рівень холестерину означає, як правило, одне: в організмі людини присутній надмірна кількість жирової субстанції, яка в процесі циркуляції по кровотоку може спровокувати закупорку артерій і перешкодити тим самим кров'яним потокам дістатися до серця.

Результатом такої "аварійної поломки" можуть стати інфаркти та інсульти, стенокардії та серцеві напади, розлади кровообігу в нижніх кінцівках. Крім того, холестерин має властивість накопичуватися в печінці, що не тільки призводить до ожиріння даного органу, а й викликає порушення в процесах желчеобразования і травлення.

Рівень холестерину в крові в чималому ступені залежить від смакових уподобань людини, в першу чергу - від його пристрасті до їжі, яка містить велику кількість тваринних жирів. При цьому в молодому здоровому організмі природою закладений природний механізм видалення шкідливих надлишків, який у міру збільшення віку дає збій, збільшуючи тим самим ризик розвитку атеросклерозу. Звичайно ж, дане захворювання можна запобігти - варто всього лише змінити стиль харчування. Правда, таке завдання є лише однією частиною з цілого комплексу по оздоровленню організму і позбавлення його від небажаного холестеринового "сусідства".

Істотно і грунтовно допомогти впоратися з такою бідою як холестеринові бляшки можуть прості і нехитрі рекомендації, розроблені і протестовані британськими фахівцями-дієтологами. Суть даних методів зниження рівня шкідливого холестерину в крові їх полягає в наступному:

  1. Контроль ваги. Згідно дослідним даними, чим більше вага людини виходить за рамки нормального, тим більша кількість холестерину виробляє його організм. У середньому кожен зайвий кілограм піднімає холестеринову планку на 2 пункти! Необхідно розробити такий раціон харчування, дві третини меню якого повинні складати овочі, фрукти, злаки та продукти з цільного зерна, а одну третину - м'ясні та молочні.
  2. Контроль за рівнем жиру. Жир, що містить високу концентрацію насичених жирних кислот, підвищує рівень холестерину в крові, а так званий поліненасичений жир, навпаки, його знижує.


    З цієї причини найбільш розумним буде обмеження раціону і мінімізація споживання джерел насиченого жир - м'яса, масла, сирів. Ці продукти слід замінити рибою, молочними продуктами з низьким вмістом жиру, домашньою птицею і поліненасиченими рослинними оліями - кукурудзяним, соняшниковою, соєвою.

  3. Обмеження вживання яєць. Відмовлятися від них повністю не варто , бо яйця мають досить корисні властивості, необхідні для нормального функціонування організму людини. Достатнім буде споживання пари-трійки яєць на тиждень.
  4. Збільшення вживання бобових і моркви. Ці продукти містять дуже корисна речовина - пектин, що має властивість зв'язувати холестеринові бляшки і виводить їх з організму. Що стосується моркви, згідно дослідницьким результатами, щоденне вживання 2 штук цього коренеплоду дозволяє знизити рівень холестерину в середньому на 10-20%.
  5. часник - "зелене світло"! Вживання сирого часнику , причому чим більше - тим краще, допомагає знизити жирність крові. Не менший корисний ефект приносить рідкий екстракт часнику: всього лише один грам цієї субстанції, що вживається щоденно, дозволить знизити рівень холестерину в середньому на 44 пункти за півроку.
  6. Заняття спортом. Регулярні спортивні навантаження є одним з кращих способів зниження рівня насичених жирів в організмі. Крім того, фізична активність підвищує здатність організму очищати кров від жиру після прийому їжі.
  7. Табу на тютюн. Як показали дослідження, характерною особливістю внутрішньої системи курців є низький рівень ненасичених жирів. Згідно з медичними спостереженнями, відмова від куріння призводить до швидкого і різкого стрибка рівня ненасичених жирів в організмі.
  8. Збільшення вживання чаю. Чай містить таніни - корисні рослинні сполуки, які руйнують холестерин і протистоять його подальшої освіти.