Кухонні рушники схильні різного роду забруднень, від яких буває дуже складно позбутися. Щоб відіпрати їх, слід скористатися спеціальними засобами.

Правила використання кухонних рушників

Махрові рушники на кухні - річ абсолютно непрактична, через свого ворсу вони швидко вбирають забруднення і довго сохнуть. Тому для таких цілей краще всього використовувати паперові або вафельні приналежності.
Полотенец має бути достатня кількість, щоб можна було вчасно їх поміняти. Наприклад, для сім'ї, що складається з 3-4 чоловік, найкраще використовувати хоча б два рушники, при цьому мати ще штук п'ять про запас.

Продовжити термін служби кухонних рушників можна в тому випадку, якщо прати їх щодня або хоча б через день.

Способи прання рушників для кухні

Вироби з легкими забрудненнями можна відіпрати і в пральній машинці разом з рештою білизни. Щоб відіпрати білі рушники, їх потрібно прокип'ятити. Якщо на них є стійкі плями, можна замочити вироби в теплій воді, попередньо додавши в неї плямовивідник. Через пару годин їх слід прокип'ятити з додаванням відбілювача.

Замочувати рушники можна по-різному. Вивести складні плями від кави або томатної пасти можна за допомогою сольового розчину (5 ст.


Л . на 5 літрів).

Деякі жінки, щоб випрати кухонне приладдя, використовують розчин засобу для миття посуду. Добре справляється з цим завданням і "Ваніш", якщо його розчинити у воді.

При сильних забрудненнях можна спробувати такий спосіб: у велику миску насипати 3 ст. л. харчової соди, прального порошку, рослинного масла і відбілювача. Залити цю суміш окропом, залишити рушники на ніч, а вранці ретельно випрати їх у пральній машинці.

Для прання світлих рушників можна використовувати відбілювач, кольорові само добре відпираються за допомогою засобу для виведення плям. Якщо вода жорстка, то в неї можна додати дрібку соди. Цей спосіб допомагає позбутися навіть від застарілих забруднень.

Ефективним у боротьбі з плямами на кухонних рушниках є і метод, який використовували ще наші бабусі. Візьміть господарське мило і натріть їм рушники. Через півгодини виперіть їх в машинці.

Плями від цвілі легко видалити після прання, скориставшись при полосканні розчином оцту.

Якщо ж і після цього не вдалося відіпрати рушники з кухні, то можна здати їх в хімчистку, де ними займуться професіонали. Там використовують дуже ефективні засоби, що дозволяють видалити навіть найсерйозніші забруднення.