Як поліпшити пам'ять? Це завдання є однією з найбільш поширених в людському середовищі.

В особливості, проблеми з пам'яттю переслідують прихильників різних дієт, а також курців і любителів спиртного. Що не дивно, враховуючи той факт, що виснажений організм, який раз у раз страждає від нестачі повноцінного харчування, і ослаблена нервова система, вражена нікотином і алкогольними парами, стають в результаті таких зловживань ще більш знесиленими.

Згідно даними нового дослідження, проведеного австралійськими вченими, поліпшити стан пам'яті, причому як короткостроковій, так і довгостроковій, допоможуть прості і всім відомі вітаміни - фолієва кислота, або вітамін B9, і ціанокобаламін, він же вітамін B12. Особливо, незамінними помічниками ці біологічно активні речовини є для людей зрілого віку.

За словами керівника дослідницької групи, дані вітамінні добавки відіграють важливу роль у підтримці як розумового добробуту літніх людей, так і їх здоров'я в цілому.

Суть експерименту полягала в наступному: понад 700 осіб, що відносяться до вікової групи від 60 до 74 років, повинні були щодня приймати фолієву кислоту і вітамін B12.


При цьому частина учасників вживали так звані "уявні таблетки", тобто добавки, що нагадують вітаміни. Добова доза вітамінів включала 400 мікрограмів фолієвої кислоти і 100 мікрограмів вітаміну B12, але учасники дослідження абсолютно не знали, які саме їм необхідно приймати.

В ході процесу дослідники помітили наступне: участь в експерименті спровокувало депресію у деяких добровольців, правда, даний стан не носило клінічний характер. Вийшло так, що літні люди з вираженими депресивними ознаками склали ту важливу групу, пізній вік якої був пов'язаний із збільшеним ризиком погіршення когнітивного функціонування.

Рік потому після початку експерименту особливих відмінностей між групами зафіксовано не було. Однак, по закінченні двох років ті з учасників, хто брав справжні вітаміни, змогли удосконалити свою пам'ять і увага, а також поліпшили швидкість мислення.