Для волосся особливо корисна м'яка вода (отримати її можна кип'ятінням води з содою), дощова вода (тільки з екологічно чистій місцевості), ополіскування відварами трав . А ось завдати шкоди дитячим волоссю може вода неправильної температури (дуже холодна і дуже гаряча), сонячні промені і міська пил (в обох випадках надягайте панамку), часте миття.
Гребінець вибирайте в залежності від густоти волосся малюка: якщо це рідке волосся , то купуйте гребінець, у який частий гребінь, якщо ж стрижка коротка і щільна, то беріть гребінець з рідкісним гребенем або масажну щітку. Також стежте, щоб зубчики були тупими, так як дитина може різко повернути голову при розчісуванні і поранитися.
Також варто обговорити і питання зачісок. Мами дівчаток часто "мучать" волосся безліччю шпильок і гумок, забуваючи про те, що так вони шкодять і волоссю, і шкірі голови. Тут важлива розумна міра, що також відноситься і до плетіння косичок, вони не повинні бути занадто тугими.


Не варто також мити голову безпосередньо перед сном - якщо дитина йде в ліжко, голова повинна бути мінімум наполовину суха. При цьому не користуйтеся феном як мінімум до трьох років.

І поради особисто від мене:
- купувати тільки дитячі шампуні ( краще на травах і в аптеках);
- на зростаючому Місяці приблизно раз на 3 місяці підрізати кінчики (так волосся росте швидше);
- використовувати дерев'яну гребінець, що не розчісувати мокрими і не сушити феном;
- мити волосся 1-2 рази на тиждень, не частіше;
- 2 рази на місяць обполіскувати настоєм трав (я беру лопух, ромашку або кропиву) - залити 2 ложки сухих трав літром води і настояти півгодини.
Сподіваюся стаття припала вам до душі. Я початківець садівник садівник, росте дочка Юля, їй 13, у неї проблеми з волоссям, власне розписав все, що б ви не допускали такого.