Чорна грязь Мертвого моря має цілющу дію на все тіло людини, збагачує тканини киснем і виводить токсини. Особливо це корисно для нашої шкіри, адже вона після занурень в цю суміш морських мінералів та інших речовин стає більш еластичною. Якщо у вас дуже суха шкіра, то після процедур з чорною гряззю вона стане більш зволоженою і перестане завдавати вам незручності.
Чорна грязь ефективно бореться не тільки з шкірними хворобами, а й з патологією дихальної та опорно-рухової систем (особливо це стосується артритів і ревматичних хвороб суглобів). Процедури з чорною гряззю здатні вплинути на зморшки і розтяжки (вони значно зменшуються), а також на рубці і шрами (вони стає не такими помітними). Сама процедура виконується дуже просто, адже бруд дуже легко наноситься на шкіру і так само легко змивається. При змиванні бруду вона видаляє відмерлі клітини шкіри, тим самим очищає її і омолоджує.
На Мертвому морі процедури з чорною гряззю користуються великою популярністю. Зазвичай така процедура виглядає наступним чином: кушетка накривається декількома шарами тканини, зверху наноситься шар чорного бруду товщиною три-чотири сантиметри; пацієнт лягає зверху на цю кушетку з тканиною і цілющою гряззю і обгортає нею все тіло; зверху тіло додатково закутується спеціальною тканиною, що зберігає тепло.


При такому застосуванні бруду її цілющі компоненти глибоко проникають у шкіру і надають свою дію на шкіру, м'язи і суглоби. Процедура закінчується теплим душем, після чого пацієнт відправляється в кімнату відпочинку, де він може розслабитися в спокійній обстановці.
Серед представників сильної половини людства дуже популярні грязеводние ванни. Ця процедура включає занурення у ванну з мінеральною водою, до якої додається чорна грязь. Крім того, ця спа-процедура доповнюється гідромасажем і приємною розслаблюючій музикою. На відміну від інших косметичних процедур, чоловіки з радістю відкладають свої ділові зустрічі і приймають таку ванну. Така мінеральна ванна з лікувальною гряззю благотворно впливає на шкіру і ефективно лікує хвороби опорно-рухового апарату.