Запитання щодо часу проведення аеробних тренувань (кардиотренировок) задаються дуже часто. Але перш ніж з'ясувати в який час доби найкраще це робити потрібно розібратися, чим насправді є кардиотренировка. Аеробне тренування - це група фізичних вправ, при виконанні яких організму потрібно кисень. Під час виконання комплексу вправ кисень доставляється до всіх тканин (це особливо корисно для тканин і клітин серцево-судинної та дихальної систем). Якщо ви перебуваєте в хорошій формі, то доставка кисню до клітин здійснюється більш ефективно. Крім того, крім кисню, до тканин не тільки доставляються та інші поживні речовини, але і виводяться шлаки з них.
Тепер розберемося щодо спалювання жиру. При аеробних тренуваннях перший час м'язи використовують глікоген (це вуглевод, який накопичується в печінці і м'язової тканини), і тільки через певний період переходять до споживання жиру, який є другим за значенням джерелом енергії для кардиотренировок. Тепер, коли ми розібралися в нюансах кардиотренировок, можна зробити висновки, що найефективнішими для боротьби із зайвими жировими відкладеннями є аеробні навантаження вранці і відразу ж після силових вправ.У ранковий період ефективність кардіонагрузок можна пояснити тим, що вночі під час сну тіло людини витрачає свої запаси глікогену, а в ранкові години вони ще не встигають відновитися. Як ми вже зазначили вище, на аеробні вправи витрачається глікоген і жир, тобто, якщо глікогену немає, то в ранкові години організм активно використовує енергію з жирів, що нам і потрібно. Перш ніж приступити до аеробного тренуванні в ранкові години слід випити склянку води. Також врахуйте, що кардіотреніровки в ранковий час є стресом для організму, тому якщо з моменту останнього прийому їжі пройшло більше п'ятнадцяти годин, то тренування не буде дуже ефективною через слабкість. Крім того, якщо ви не їли так довго, то ризикуєте навіть знепритомніти.
Також дуже ефективні кардіотреніровки відразу ж після силових навантажень, адже під час підняттів ваг весь глікоген буде витрачатися, тому при подальшої аеробної тренуванні буде витрачатися зайвий жир.