Ніхто не буде сперечатися, що спорт - дуже корисна штука. Більшість жінок як занять спортом частіше вибирають аеробіку або біг, абсолютно применшуючи роль силових навантажень. А втім, зовсім даремно, адже силові тренування корисні не тільки сильній половині людства.
Регулярні заняття з гантелями зменшують кількість жиру в організмі і збільшують кількість м'язової маси, тим самим стимулюють обмін речовин і допомагають тілу більш активно витрачати калорії. Крім того, силові тренування впливають на кістки (збільшує їх щільність і зменшує ризик розвитку остеопорозу), на сон (покращують його) і на настрій (підвищують його і надають впевненості собі за рахунок поліпшення фігури в цілому). Також регулярні силові навантаження запобігають травми внаслідок зміцнення м'язів тіла.
Не забувайте, що з віком м'язова маса зменшується і стає менш задіяної. Особливо це важливо для жінок, які хочуть в будь-якому віці виконувати будь-яку роботу самостійно, підкреслюючи свою незалежність від оточуючих.
Як тільки ви визначитеся з тим, що жінкам все ж варто приділяти уваги силовим навантаженням, то вирушайте в тренажерний зал.


Звичайно, краще, якщо оптимальне навантаження для вас підбере тренер, адже він не тільки допоможе скласти відповідну конкретно вам програму занять, але й покаже техніку виконання різних вправ і проконтролює, щоб ви всі засвоїли. Однак позайматися з тренером можна не завжди, тому під час перших тренувань оптимальним буде той вага, з яким ви зможе виконувати 10-15 повторів однієї вправи. І не забудьте, що перед заняттями потрібно приділити час розігріву (приблизно 10-15 хвилин), а після занять - розтяжці (стільки ж).
Також варто враховувати, що силові фізичні навантаження підходять не всім. Особливо це стосується ослаблених людей або людей з хронічними хворобами. Якщо у вас є яка-небудь хронічна хвороба (нехай навіть вона давно в стадії ремісії), то перед тим як приступити до тренувань потрібно проконсультуватися у лікуючим лікарем. Однак, навіть якщо здоров'я не дозволяє вам займатися силовими видами вправ або ви з інших причин не маєте доступу до гантелей і тренажерів, то в якості альтернативи можна використовувати еспандер, еластичну стрічку, а також проводити заняття в басейні.