Жінки ходять по магазинах, так як це дає багато позитивних емоцій. Але часто вони залишають там більше грошей, ніж заробляють.
Існує такий термін як оніоманія. Він означає магазинну залежність. У цьому випадку у людини виникає нав'язливе бажання купувати речі у великій кількості. Причому він не думає про те, чи потрібні вони йому чи ні, і як це відіб'ється на бюджеті сім'ї. Таких людей називають шопоголиками.
Ця залежність відома вже більше ста років. Однак лише в останні роки були встановлені причини її виникнення. Вчені зробили вимірювання електричної активності головного мозку у жінок, які роблять покупки. А точніше - відділу, відповідального за раціональне мислення. В результаті були отримані дані, що перед тим як зробити покупку, у них майже відсутня здатність тверезо мислити. А в тих відділах, які відповідають за управління емоціями, напруга зростає до межі.
Свій початок магазинна залежність, як і будь-яка інша, бере ще в дитинстві. Діти залежні від дорослих. Їм потрібні увага, любов, турбота і захист. Якщо в дитинстві ці потреби не задовольнити, то будучи дорослим, людина все одно буде відчувати себе нещасним дитиною, яку потрібно втішити.


Одні втішають себе алкоголем, інші йдуть в казино, а треті роблять покупки.
Будь нова річ є прекрасним способом заспокоїти і втішити себе. Жінці потрібні емоції, тому вона відправляється витрачати гроші. Потім вона буде відчувати себе винуватою, що знову призведе до депресії. У підсумку виходить замкнуте коло.
Крім цього, є ще кілька причин, за якими виникає нав'язлива ідея робити покупки. Одна з них - занижена самооцінка. Найчастіше це зустрічається у жінок. Купуючи нові речі, жінка ніби стає більш щасливої, забезпеченої і сильною. Якщо жінка самотня, у неї горе або їй нудно, це також веде її до витрат.
Не так давно вчені висловили припущення, що у шопоголіків не вистачає в організмі серотоніну. Цей гормон відповідає за гарний настрій. Організм жінки найбільш сприйнятливий до зміни рівня серотоніну.
Магазини застосовують різні хитрощі, які змушують робити покупки. Так, в приміщенні магазину створюється затишна обстановка, адже коли жінка купує що-небудь, задіяні її емоції. Жінкам подобається гуляти. І проходи в магазинах зроблені таким чином, щоб перед тим як вийти з нього, жінка повинна буде пройти через усі відділи, зробивши тим самим покупки в кожному з них і т.д.