З'ясувалося, що коли людина перебуває у стані постійного стресу, то його організм починає шукати різні способи, щоб розслабитися і заспокоїтися.
До таких способів відноситься, наприклад, їжа. Слід зазначити, що під впливом стресу організм відчуває потребу в солодкої і жирної їжі. А це, як відомо, веде до збільшення ваги. Тому через стресовій ситуації кожен з нас може набрати парочку зайвих кілограмів, а хтось і більше. Напевно, вам доводилося не раз чути від когось: "Якщо у мене поганий настрій, я починаю їсти все підряд". І така звичка є у багатьох людей.
Але до їжі не можна ставитися як до антидепрессанту. Постійний набір ваги може привести до ожиріння і до погіршення здоров'я. З звичкою "заїдати" стрес потрібно вчитися боротися. Для позбавлення від стресу є й інші, більш прийнятні способи.
Спосіб №1. Живіть простіше. Зробіть процес оплати рахунків оптимальним, не звалювати на себе занадто багато справ, не купуйте непотрібні речі. Тоді навколо вас стане більше матеріального та емоційного простору.
Спосіб №2. Знімайте напругу. Не варто плутати зняття напруги з розслабленням.Розслабитися можна, наприклад, сходивши на спа-процедури, в ресторан, по магазинах. Дійсно це розслабляє, але тільки на деякий час. А потім ви знову потрапляєте в колишній напружений спосіб життя. Зняти стрес можна тільки за допомогою спеціальних вправ і практик. До них відносяться йога, допомога психолога, тай чи, медитація і т.д.
Спосіб №3. Отримуйте задоволення. Подивіться на дітей. Як їм вдається отримувати задоволення від найпростіших речей. Не позбавляйте себе простих задоволень і маленьких радощів. Якщо ви раптом захотіли скотитися з гірки на санчатах, зробіть це. Не потрібно соромитися виглядати несолідно. Через таких обмежень наше життя стає тьмяною.
Спосіб №4. Їжте анти-стресові продукти. До них відносяться не десерти і не солодощі. В першу чергу це фрукти і овочі, в яких міститься багато вітаміну С. Він бореться з гормонами стресу. Також пийте різні низькокалорійні напої в теплому вигляді. Наприклад, какао, чай зі спеціями і т.д.
Постарайтеся адаптувати ці поради під себе. Виберіть для себе ті способи, які будуть працювати краще, ніж інші.