Сьогодні кільця є прикрасою, але раніше люди вважали, що саме у формі кільця закладена якась сила.
Круглі кільця носили, не знімаючи, як талісман .
Історія кілець дуже цікава.
У 1600-1050 роках до н.е. кільця виконували інформаційну роль. По кільцю на руці людини можна було визначити з якого він племені, які успіхи зробив на війні та полювання.
Призначення кілець змінюється з часом.
Уже в Старому Завіті кільця згадуються як прикраса.
В ісламі згадується, що Мухаммед носив кільце тільки зі срібла, що і пропонується робити його послідовникам. І сьогодні жінки Середньої Азії вважають, що готувати їжу можна лише надівши срібний перстень, щоб освятити їжу.
У стародавні греки і римляни зробили кільця символом суспільного становища - вільні люди носили вироби з золота, вольноотпущенники - зі срібла, а раби тільки залізні . Згодом мода посилилася, розміри і кількість золотих кілець стали вказувати на багатство їх власників - носили їх десятками.
У стародавній Русі кільця з міді, срібла, золота, прикрашені гравіюванням і дорогоцінним камінням, прикрашали руки чоловіків і жінок усіх станів і передавалися у спадок.
Поступово кільця стають найпоширенішим прикрасою.
З'явилися персні для зберігання отрути, використовуючи які в потрібний момент можна було швидко отруїти недруга.
У високопоставлених осіб були перстані-друку. Також існували кільця, написи на яких висловлювали почуття закоханих: "Люблю тебе більше життя", "Будемо разом навіки" і т.д.У кінці 18 століття, дуже популярними стали кільця з емальованими портретами. Персні прикрашали зображеннями рідних і близьких, коханих.
Сучасники Пушкіна надавали кільцям магічний сенс і дарували їх один одному в якості талісманів. Сам Пушкін отримав в подарунок від Воронцової Катерини перстень. Він дуже дорожив ним і навіть говорив, що зобов'язаний кільцю своїм талантом. Він не розлучався з ним і тільки в останні дні життя передав його своєму другу В.А. Жуковському. Про кільцях Пушкіна взагалі ходили містичні легенди.
Сьогодні основне призначення кілець, за винятком обручальних, - прикраса їх власників. Найчастіше персні прикрашають різними каменями.
Вважається, що дорогоцінні камені символізують різні якості і надають їх власникам при носінні. Проте їх потрібно носити періодично.
Так, аметист вважається жіночим каменем, несе щирість і миролюбність, надає жінкам здоров'я і внутрішню гармонію, сприяє зачаттю. У середньовіччя кільця з аметистом дарували коханим жінкам як талісман.
А ось улюбленим чоловікам потрібно подарувати перстень з Турині. Цей камінь несе щастя й удачу, а також сприяє дітородіння і зміцнює шлюб.
Сапфір вважається символом споглядання і надії, надає вірність, здатний уберегти від страху, гніву і душевних терзань.
Для ділових людей підійдуть кільця з цитрином - сприяє сприятливим поїздкам і діловим відносинам.
І нарешті Топаз - камінь щастя і любові. Розвиває передчуття і інтуїцію, приносить вірну любов, дружбу і відчуття радості життя.