Споконвіку дорогоцінні камені притягують увагу людини і зачаровують своєю красою. Їх дуже багато, але самим чудовим, звичайно ж, є діамант.
Діамант отримують після трудомісткою ограновування алмазу. У природі поширені прозорі алмази, але іноді зустрічаються камені з відтінками різних кольорів - бузкового, коричневого, жовтого, і дуже рідко зеленого і блакитного. Основним показником цінності алмазу є не його розмір, а якість.
При покупці діамантів, вивчайте етикетку - на ній зазначені його характеристики. Якщо на ярлику написано: 5Кр 57 - 0,36 4/2, це означає наступне: у виробі п'ять каменів, літери характеризують форму ограновування діаманта - класична кругла, цифра "57" означає кількість граней одного каменю, "Кр" вказує форму огранки, в даному прикладі - це класична кругла. "57" - класичне кількість граней в огранюванні одного діаманта (але існують і камені з меншою кількістю граней), "0,36" - виражений в каратах загальна вага діамантів, а дріб містить дані про кольоровості (чисельник) і дефектності (знаменник) і чим нижче ці цифри, тим дорожче діаманти, ідеальне співвідношення 1/1; цифра "4" каже, що колір каменів злегка жовтуватий.
Вартість діамантів залежить від форми ваги, кольору і якості. Залежно від типу ограновування розрізняють грушоподібні, овальні та круглі камені. Вага обчислюється в каратах. Найдорожчі камені прозорі або зі слабким блакитним відливом, коричневі і жовті дешевше. А ось оцінити кольорові діамантів набагато складніше через їх рідкості. Тому це дуже дорогі камені.
Невдала ограновування може зіпсувати найкращий алмаз. При сертифікації діаманта враховується якість поверхні, і пропорція, і симетрія. В іноземних сертифікатах діаманти характеризуються словами: good, very good, excellent.


А в Росії буквами, відповідно: Г, В, Б, А. Якісний камінь не повинен мати будь-яких вкраплень, тріщин і т.п.
Існує простий метод визначити наскільки хороший діамант перед вами. Покладіть камінь на аркуш білого паперу. Якщо він зіллється з папером і його просто не стане видно, значить перед вами ідеальний діамант. Такі прозорі камені ювеліри вставляють тільки в біле золото чи платину. Оскільки звичайне золото додасть діаманту червонуватий або жовтий відтінок. До речі, існують, навіть спеціальні грошові прикмети, про які ми говоримо в наступній статті.
При виборі діаманта, зверніть увагу на його чистоту. У каменях бувають природні внутрішні вади, які хоч і роблять камінь унікальним, але перешкоджають проходженню світла і блиск каменю менш яскраве. Відповідно, вартість такого діаманта нижче.
Всіх хвилює питання, як відрізнити натуральний камінь від штучного, вирощеного в лабораторних умовах. Фізичні властивості каменів схожі, однак штучні камені мають жовтий відтінок і металеві включення.
Крім того, їх вирощування обходитися досить дорого, тому їх майже не використовують в ювелірних виробах. Але існують і інші штучні камені, зовні дуже схожі на діамант, наприклад циркон (фианит). Існують спеціальний аналізатори, щоб швидко визначити, який камінь перебувати перед вами, а професіонал може зробити це за допомогою звичайної лупи.
Існує повір'я, для того, щоб камінь став вашим талісманом, потрібно щоб його вам подарували, в крайньому випадку, нехай хтось інший розрахується з продавцем за обраний вами камінь і одягне його вам на руку. І тоді ваш діамант додасть вам мужність, хоробрість, зміцнить любов і захистить від темних сил.