Місто Люксембург вважається найбезпечнішим у світі. А ще він займає 2-е місце після Монако за кількістю мільйонерів на душу населення.
Століттями Велике герцогство Люксембург служило "розмінною монетою" у політичних питаннях Франції, Бельгії, Іспанії та Нідерландів. Не так давно ця країна вступила в НАТО. Місцеві жителі не хочуть змінювати свої порядки, проте не проти того, щоб застосувати плоди прогресу. Наприклад, вони відмовилися від республіки і вибрали монархію.
При цьому Люксембург співпрацює з ЄС і НАТО.
Перше, що викликає подив у Люксембурзі - це пустельний аеропорт. І ніде, навіть на вокзалах і великих вулицях, немає жебраків і жебраків. Все чисто і доглянуто. Спочатку навіть незвично, відчувається якесь чаклунство. Але до цього швидко звикаєш, і загальна ввічливість стає приємною. Машини поступаються вам дорогу, водії автобусів не закривають двері, поки ви не зайдете. Ніяких жуйок у ліфтах і сміття в під'їздах. Місцеві жителі охоче відповідають на питання заблукалих туристів і можуть навіть проводити.
Люксембурци вважають свою країну нудною. Тут мало розваг, всюди тиша і спокій. Природно, є і казино, і дискотеки, тільки для культурних місцевих жителів це не розвага.Люксембург - невелика країна. Від північного кордону з Бельгією до південної з Німеччиною можна доїхати за годину з невеликим. За 15-20 хвилин на машині можна дістатися в будь-яку точку країни, а на електричці - до Бельгії чи Франції. До речі, молодь їздить туди вчитися. Туризм в Люксембурзі, звичайно менш розвинений, ніж наприклад, у Новій Зеландії чи Австралії.
У Люксембурзі не буває скандалів. Навіть герцогська сім'я живе спокійно, про неї чути лише на світських раутах і весіллях або похоронах VIP-персон, чого не скажеш про інші країни. Герцог і парламент спокійно здійснюють правління, і місцеві жителі не замислюються про зміну влади. Люксембуржців ніщо не турбує.
Державна система побудована так, щоб населення могло працювати і жити в задоволення. Держава забезпечує спокій. Всі застраховане, у тому числі ризик втратити роботу. Громадянам не потрібно виживати. Ймовірно, про такий шлях розвитку мріяли теоретики-соціологи.
Це прекрасне місце. Гарний тихий місто з різною архітектурою, чудовими мостами і пам'ятниками. Місто-казка, який ще не зіпсований цивілізацією. Маленький рай в Європі!