Зазвичай ми підбираємо макіяж і одяг під колір очей. Але багатьом хотілося б зробити навпаки. Сьогодні це стало можливим. Ви можете зробити колір своїх очей іншим, скориставшись кольоровими контактними лінзами.
Вони відрізняються від оптичних лінз тим, що призначені головним чином для зміни іміджу, а точніше - кольору очей.
Але такі лінзи можуть бути і з діоптріями. Люди, у яких рогівки були травмовані або мають відхилення у розвитку, використовують забарвлені контактні лінзи, щоб замаскувати цей недолік.
Найбільшою популярністю користуються відтінкові лінзи. Тільки у них є один мінус - вони підходять лише тим, у кого райдужка світла. За допомогою таких лінз можна кардинально поміняти колір очей або зробити його більш насиченим. Таким чином, можна вибрати собі майже будь-який колір очей, починаючи від природного і закінчуючи підкреслено ненатуральних, наприклад, фіолетовим або малахітовим.
Якщо ж у вас темний колір райдужної оболонки, то вам підійдуть лінзи, у яких поверхня профарбована напівпрозорим або непрозорим матеріалом .


Він не дає відтінок, а перекриває рідний колір очей. Такі лінзи виглядають неприродно, тому на них робиться візерунок, який нагадує райдужку.
Таким же способом робляться "дискотечні" і "карнавальні" лінзи. У останніх найбільше обмежень щодо тривалості носіння. Їх слід носити не більше чотирьох-п'яти годин на день.
Майже всі тоновані і кольорові лінзи м'які, тому зменшують приплив кисню до рогівки на відміну від жорстких лінз. Тому за ними потрібно доглядати і дотримуватися визначені терміни носіння.
Кольорові лінзи носяться також як і оптичні. Вони можуть бути одноденними або тривалого носіння. Спати в них не рекомендується.
Дослідження, які регулярно проводяться, дають суперечливі результати з приводу того, небезпечні кольорові лінзи для зору чи ні. Велика частина окулістів вважає, що зменшення всього на 20% обсягу світла, що йде до ока, через напівпроникною лінзи, що не завдає жодної шкоди зору. Але, майте на увазі, що чутливість зору зміниться, так як через брак світла зіниця збільшиться і зайде на пофарбовану область лінзи.