На Крит щорічно з'їжджаються натовпи туристів. Їх приваблює не тільки сприятливий клімат, а й таємниці і міфи, якими оповитий цей острів.
Найвідомішим міфом вважається міф про Мінотавра. Колись на острові жив цар Мінос, який водив дружбу з деякими богами, а вони робили йому різні подарунки. Так, одного разу Посейдон підніс йому в подарунок білого бика, тільки з умовою, що той принесе його в жертву і заріже на вівтарі. Однак Мінос не зробив цього. Тоді Посейдон наслав на бика сказ, а на благовірну царя - Пасіфе - сильну пристрасть до бика.
На її прохання майстер Дедал зробив опудало корови, щоб цариця могла спілкуватися з биком. Незабаром Пасіфе народила Мінотавра, який був напівлюдиною-полубиком. Тоді Мінос наказав побудувати лабіринт, вибратися з якого не зможе ніхто, і направив туди Мінотавра. Той, у свою чергу, зажадав, щоб кожні 7 років йому давали на поживу 7 кращих юнаків та 7 найкращих дівчат. Афінянам нічого не залишалося, як віддавати своїх кращих дітей Мінотавра.Але один молодець по імені Тесей вирішив врятувати людей від Мінотавра. Він пробрався на корабель, який віз до чудовиська юнаків. Коли Тесей прощався з батьком, він сказав, що якщо йому вдасться перемогти Мінотавра, він поміняє чорні вітрила на кораблі на білі. Так, його батько - Егей - здалеку побачить, що його син живий.
Коли Тесей приплив на Крит, він закохався в дочку критського царя - Аріадну. Любов була взаємною. Дівчина подарувала своєму коханому клубок, завдяки якому Тесею вдалося знайти вихід з лабіринту. Перемігши Мінотавра, юнак поплив додому, тільки забув поставити білі вітрила. Коли його батько побачив в морі чорні вітрила, то з горя кинувся у вир. Так, море і отримало назву Егейське. А про Мінотавра нагадує Лабіринт.
Є й інші міфи про Криті, наприклад, міф про Дедала та Ікара, міф про Брітоматріс - дочки Зевса і т.д. Але місцеві жителі кажуть, що це зовсім не міфи, а реальні історії. Правда, у вчених на цей рахунок існує своя думка. Вони стверджують, що це лише фантазії стародавніх греків.