Як відомо з історії, в 1380 році королеві Угорщини, яка була хвора, один монах приніс зілля, яке потрібно було пити і втирати в шкіру. До нього входили "жива вода", тобто насичений спирт, який виходив в результаті дистиляції вина, розмарин, майоран, а також шавлія. 70-річна королева почала використовувати це зілля, і так змінилася, що навіть вийшла заміж за польського короля, який закохався в неї.
Так почалася ера "чарівної води", яку робили ченці. У XVII столітті в одному з монастирів у Флоренції розробили Aqua Regina. У її складі були головним чином цитрусові фрукти, що ростуть на італійських землях. Ця "вода" отримала популярність за рахунок своїх лікувальних і косметичних властивостей.
Якось купець Жіан Паоло Фемініс, італієць за походженням, який проживав у Німеччині в Кельні, захотів дізнатися рецепт цієї "води". Йому вдалося випросити у одній з черниць цей унікальний рецепт. Купець привіз його в Кельн. Так, в 1690 році з'явилася Aqua Mirabilis.


Коли цей купець помер, його внучатий племінник Жіан Марія Фарина перейменував аромат, і він став називатися Eau de Cologne (слово "Cologne" означає назва міста, де він був створений, тобто "Кельн"). Це ім'я й дало йому загальну популярність.
Під час війни з німцями французи знайшли в Кельні Eau de Cologne і привезли його до себе на батьківщину. Цей аромат дуже сподобався Наполеону I. За чутками, він кожен місяць використовував по 60 літрів цієї води! Кажуть, що імператор її навіть пив.
Поступово Eau de Cologne змінювався, в нього додавалися екстракти квітів, деревини і т.п. Так він і перетворився на справжній парфум.
Ім'я ченця, який створив Eau de Cologne, на жаль, нам не відомо. Ми знаємо тільки, що цілком ймовірно він був з Угорщини. Але його неймовірна ідея додати в спирт трави, яку йому вдалося втілити, виявилася першим кроком на шляху до того, що в наші дні ми називаємо "парфумерією" Невже він міг передбачити, що стільки людей із задоволенням будуть застосовувати цю "воду" щодня, називаючи її "парфумерної"?