Після 40 років макіяж повинен робити жінку молодшою, а значить, слід використовувати дещо інші косметичні прийоми, ніж в юності.
Щоб шкіра виглядала молодою, необхідно ретельно відлущувати ороговілі клітини з її поверхні. Після 35 років цей процес сповільнюється, і старі клітини скупчуються на поверхні, в результаті чого шкіра виглядає тьмяною. При використанні тонального крему і пудри ви тільки підкреслите це. Тому 1-2 рази на тиждень використовуйте скраб для обличчя.
Гормональні зміни призводять до того, що шкіра стає сухою і збезводненої. Перед тим, як робити макіяж, обов'язково наносите зволожуючий
крем. Причому, перед цим не витирайте шкіру насухо, шлях вона буде злегка вологою. Крім цього, раз на тиждень наносьте зволожуючу маску.
Тепер поговоримо про сам макіяжі. Наносити декоративну косметику на шкіру після 40 років потрібно не так, як у молодому віці.
Тональний засіб купуйте на кремовій основі, щоб воно рівніше лягало. Тільки не переборщіть. Шар повинен бути тонкий.


Під очима наносите маскуючий засіб. Пудру можна не наносити взагалі. Але якщо на шкірі буває жирний блиск, тоді пудра потрібно. Тільки в цьому випадку використовуйте її лише на Т-зоні.
Замість сухих рум'ян використовуйте рум'яна-крем. Вони рівніше лягають. Багато жінок їх взагалі не використовують. Але це потрібно робити обов'язково. Не любите яскравий макіяж, тоді просто вибирайте рум'яна світлих відтінків. Легкий рум'янець зробить обличчя свіжим і відпочилим.
Не користуйтесь яскравими, темними і перламутровими тінями. Віддайте перевагу світлим відтінкам тіней. Відмовтеся від підводки чорного кольору. Якщо вам подобається підводити очі олівцем, нехай його відтінок буде сірим, але не чорним!
Після 40 років краще наносити олівець для губ. Помаду використовуйте зволожуючу, бажано матову.
Пам'ятайте, ваше завдання - навчитися підкреслювати красу. Вибирайте пастельні тони, вони на вас будуть виглядати дуже благородно. Вік - це не перешкода красі. Правильний макіяж тільки зробить вас ще більш привабливою.