Якщо на тілі жінки є невеликі шрами, то їх можна сховати під одягом. Але ось шрами на обличчі вже так просто не приховаєш.
Раніше шрами і рубці залишалися на все життя. Сьогодні ж є безліч різних методів, якими можна усунути шрами.
Силиконовое покриття
Цей метод підходить для опуклих шрамів, а також келоїдних рубців. На поверхню шраму кладеться пластина з силікону, яка прикріплюється хірургічним шляхом. На думку дерматологів, з часом шрам стане менш опуклим. Але процес може бути довгим - до декількох місяців. При цьому під покриттям іноді може виникати свербіж.
Лікарські мазі
Їх використовують для невеликих шрамів і свіжих розтяжок. В мазі входять різні активні речовини, які дозволяють знебарвити шрами і розтяжки, а також зробити їх менш опуклими. Зазвичай мазі являють собою безбарвний гель, тому користуватися ними можна в будь-який час. Помітні результати з'являться не скоро. Потрібно терпіння. До того ж, лікування повинно проводитися під наглядом лікаря.
Мікродермабразія
Цей метод допомагає в тому випадку, якщо шрами опуклі або мають невелику глибину.


При цьому проводиться шліфування верхнього шару шкіри, тим самим, шрам згладжується. Мікродермабразія рекомендується також тим, хто хоче прибрати поглиблення після вугрової висипки. Але цей метод не підходить людям з дуже чутливою шкірою.
Лазерна терапія
Даний метод підходить для великих і опуклих шрамів. Найчастіше його застосовують у поєднанні з мікродермабразією. Лазерний промінь проникає глибоко і руйнує разросшуюся тканину шраму. В результаті поверхня шкіри стає більш рівною. Після використання лазерної терапії судини склеюються, і харчування не надходить до рубцевої тканини.
Хірургічне висічення
Цим методом вирівнюються широкі і довгі шрами. Рубцева тканина просто зрізається, і краї з'єднуються. Виходить рівна і тонка лінія, і шрам буде виглядати естетичніше.
Ін'єкції кортизону
Якщо шрам опуклий і розрісся, то в його тканину вводиться кортизон. Він сприяє тому, що тканина шраму уплощаться, і його вже буде не так видно.