1. Прикрийте обличчя ненадовго руками. Шкіра повинна адаптуватися до різкого перепаду температури.
2. Якщо навіть стоїть сильний мороз, не закривайте особа шарфиком. Він може натерти шкіру. А ще він затримує вологу, яка виділяється, коли ми дихаємо, а це шкідливо для шкіри. У результаті може навіть наступити обмороження.
3. Заходячи в приміщення з морозу, не поспішайте розташуватися поряд з кондиціонером або каміном. Вони будуть сушити шкіра, яка і так зневоднена через мороз. На шкірі можуть виникнути почервоніння, вона почне лущитися.
4. Якщо після довгого перебування на вулиці в холодну погоду шкіру стягує, і навіть з'явилося лущення, зробіть гарячий компрес. Намочіть рушник
в гарячій воді з содою або у відварі ромашки і м'яти, потім відіжміть і прикладіть на пару хвилин до лиця. Потім зробіть маску для обличчя, змішавши яєчний жовток, чайну ложку вітаміну А, касторове і кукурудзяна олії. Через 15 хвилин змийте маску і нанесіть крем.
5. У вітряний морозний день, перебуваючи на вулиці, час від часу масажуйте ніс та щоки.


Рухи повинні бути давлять і пощипувати.
6. Спробуйте такий спосіб: зробіть вдих, затримайте видих і напружте, поки не відчуєте, що кров прилила до обличчя.
7. Через низьких температур і вітру облямівка губ може почати лущитися, а самі губи стати обвітреними. Щоб цього не сталося, перед тим як виходити на вулицю, протріть губи соком лимона і намажте їх гусячим жиром, змішаним з касторовою олією. Також корисно наносити жирну помаду - безбарвну або кольорову.
8. Так як сніг підсилює дію сонячного світла, то в сонячний день повіки можуть почервоніти і запалитися. Якщо це сталося, промийте очі розчином борної кислоти (на склянку води пів чайної ложки кислоти). Можна також взяти настій чаю. Після цього обсушити повіки і нанесіть гідрокортизонову мазь.
9. Вранці не вмивайтеся холодною водою, це підходить більше для літа. У холодну погоду вмиватися краще теплою водою. А потім можна сполоснути обличчя відваром липи. Шкіра стане м'якою.
10. Взимку губам потрібно більше уваги. Куди б ви не пішли, беріть з собою гігієнічну помаду. Її бажано накладати і під кольорову помаду.