Доглядаючи за обличчям, жінка прагне виглядати привабливо. Декоративна косметика, пил і т.п. - Все це важкий вантаж для шкіри, тому за нею потрібно правильно доглядати. Косметологічні засоби покликані освіжити шкіру, зробити її молодше. Сьогодні великий вибір і доступність цін дають можливість кожному вибрати комплекс засобів по догляду за шкірою для себе.
Проте зробити правильний вибір не завжди легко. Тип шкіри зазвичай змінюється з віком, зміною сезону, при будь-яких порушеннях в роботі організму. І навіть якщо вам відомо, який у вас тип шкіри, порекомендувати якийсь крем або інший засіб для обличчя не представляється можливим. Кожен організм індивідуальний, тому потрібно відвідати косметолога і трохи поекспериментувати.
Нормальна шкіра має рівномірний колір, вона чиста і м'яка, на ній немає прищів, пори нормальні, відсутні зморшки .. Але навіть володарки такої шкіри часто можуть спостерігати поганий колір обличчя. Це буває через неправильного догляду за шкірою.
Дуже важливо дотримуватися чистоти. На поверхні шкіри осідає пил, на ній збираються ороговілі лусочки верхнього шару, піт, шкірний жир.


Крім цього шкіра обличчя весь час піддається різним впливам навколишнього середовища: холод, вітер, сухе повітря, сонце. Через неправильне вмивання шкіра може придбати сірий відтінок.
При умовно водою відбувається набухання клітин рогового шару, і вони злущуються разом з пилом, жиром, мікробами і т.п.
Важливо, щоб вода була м'якою, і в ній були відсутні великі домішки солей. Найкраще, звичайно, використовувати дистильовану воду. Вона сама м'яка. У жорсткій воді містяться солі. При з'єднанні з милом і шкірним жиром, утворюються нерозчинні солі. У підсумку шкіра стає сухою, може почати лущитися.
Але мити обличчя однією водою недостатньо. Необхідно використовувати мило. Але мило має бути туалетним, тому що в ньому мало луги, і воно не викликає роздратування. Після вмивання слід витерти обличчя рушником, інакше вода буде випаровуватися з шкіри, охолоджуючи її. Це призведе до порушення кровопостачання і роботи сальних залоз.
Слід робити маски для обличчя. Вони бувають пом'якшувальні, освіжаючі, що стягують і т.д.