В дійсності хімічні реакції в шкірі будуть відбуватися ще протягом мінімум доби після отримання опіків. Саме тому після того, як ви обгоріли на сонці, недостатньо просто піти з пляжу або сховатися в будинку, а потрібно зробити ще деякі заходи.
Для зменшення запального процесу та запобігання перетворення опіку в більш серйозні форми слід випити один з лікарських препаратів групи нестероїдних протизапальних засобів. Так як при опіках утворюється багато вільних радикалів, то вам допоможуть і засоби (креми, гелі або лосьйони) з антиоксидантами. Якщо наносити такі кошти протягом 8 годин після того, як ви обгоріли, то обсяг збитків від опіку буде менше.

Також вам допоможе і звичайний оцет, так як під впливом оцтової кислоти запалення зменшується, а больові відчуття знімаються. Знизити температуру обпаленої шкіри і зменшити біль можна і за допомогою холодних компресів з води, проте боле дієвим методом є використання замість води охолодженого зеленого чаю.


Він є відомим антиоксидантом і здатний зменшити активність запального процесу.
Коли обгорілі ділянки починають "злазити", їх слід обробляти зволожуючими засобами з вітаміном Е мінімум раз на день. Такі засоби допомагають зняти подразнення шкіри і неприємні відчуття (свербіж). Не забувайте багато пити, так як при сонячних опіках організм страждає від зневоднення, тому за день випивайте не менше 6-8 склянок чистої води.
Якщо на уражених ділянках шкіри з'явилися пухирі, то це свідчить про другого ступеня опіку. У цьому випадку варто звернутися до лікаря. Крім того, медична допомога знадобиться вам, якщо сонячний опік поєднується з сонячним ударом, про що свідчить нудота, блювота, головний біль і втрата свідомості.