Всі процеси нашого організму змінюються в залежності від часу доби, це стосується і активності гормонів, температури тіла, роботи мозку та інших змін біологічних годин. Через недосипання людина відчуває втому, у нього виникають проблеми з концентрацією, з'являється зайва вага і розвивається гіпертонія, а через вплив на імунну систему він починає сильніше і частіше хворіти. Крім того, він більш сильно реагує на стресові фактори.
На необхідну кількість годин сну впливають різні чинники, але в середньому доросла людина потребує 7-8 годин сну на добу (дітям потрібно більше, а літнім людям - менше). Негативно діє не тільки недосип, але і збільшення тривалості сну - людина відчуває втому, сонливість, занепад сил, у нього поганий настрій. Крім тривалості важливо і якість сну.

Що ж робити, щоб міцно спати вночі? Є думка, що для цього потрібно робити протягом дня багато різних справ.


Чи не допомагайте собі алкоголем або снодійним, так як вони впливають на фазу повільного сну. За кілька годин до сну не слід пити газовані напої або напої, що містять кофеїн. Спати стоїть в кімнаті, де немає телевізора або комп'ютера.
Для хорошого сну рекомендується трав'яний чай, в якому може бути:
- лаванда - у неї невелика заспокійливу дію;
- родіола рожева - вона зменшує симптоми депресії і збільшує рівень серотоніну;
- валеріана - вона позитивно позначається на фазі повільного сну і допомагає швидко засипати;
- вербена - надає заспокійливу і відновне дію на нервову систему.
Також ефективно і використання аромамасел - бергамота, ромашки, лаванди, неролі, меліси, ветівера, троянди, материнки. Ви можете приймати ванну з маслами перед сном, нагрівати масла в аромалампу, втирати масла в шкіру або капнути на серветку, яку покласти в головах.
Вчора сучасні новини ігрова індустрія повідомили, що вихід COD: BO 2 можливо буде перенесений!