Наприклад, щоб уникнути зморшок, шкіру обличчя змащували трав'яним настоєм базиліка. Тоді ідеально красиве жіноче тіло повинно було бути доглянутим і оксамитовим, тому особлива увага приділялася харчуванню і зволоженню шкіри. Ще більше 5 тисяч років тому існувала велика кількість рецептів, заснованих на різних маслах. Приміром, кокосове масло додавалося в засоби для пом'якшення шкіри і антисептики. Особливо популярним кокосове масло було в Індії, де був спекотний клімат, при якому мікроорганізми дуже швидко розмножувалися. За допомогою кокосового масла індіанки покращували стан своєї шкіри і волосся, додаючи його у ванну з молоком і пелюстками троянд. Щоб пом'якшити і освіжити шкіру, застосовували ванни з розмарином, лавандою і кардамоном.
Індійські цілителі застосовували масла і в масажі, наприклад, рекомендуючи з дитинства втирати їх в коріння волосся, що згодом дарувало жінкам довгі і густі волосся. Якщо в наші дні масаж вважається простим методом лікування, то в стародавні часи він був рівний мистецтву, за допомогою якого зміцнювали здоров'я, звільняли енергію в тілі і знімали головний біль.
Деякі масла були дуже складні за своєю рецептурою і володіли зміцнює і тонізуючу дію. Серед таких масел було масло конопель, корінь ашвганди і рідина, яку виділяли керрі лаку. Лікувальне масло для масажу складалося не менше ніж з 20 інгредієнтів. Сам процес масажу складався з розігрівання олії, яка масажуючи, втирали в тіло, залишаючи на 40 хвилин. Після закінчення часу масло змивали трав'яними сумішами.
Дуже важлива для індусів була стоматологія, в якій було два цілителя Чарака і Сушрута. Останній цілитель написав зібрання, в якому описується лікування зубних пухлин, наростів над зубами і на небі.
Читаючи зібрання рецептів в нинішній час, мало хто з нас би зважився на застосування деяких з них, наприклад, полоскання рота сечею корови. Стародавні стоматологи заповнювали каріозні порожнини воском і припікали зондом, і тільки в разі хитання зуба вони його видаляли. Тоді було неприйнятно видаляти будь-які зуби для поліпшення жіночої краси.