Всі ми знаємо, як важливо відвідувати стоматолога раз на півроку. Адже тоді проблеми з зубами будуть вирішуватися вчасно, і це допоможе зберегти зубки здоровими на довгі роки. Дітям також необхідно ходити на профілактичні огляди до стоматолога, але дуже часто вони упираються і навідріз відмовляються кудись йти.
Причин відмови може бути дуже багато. Одні з головних - боязнь самої процедури, і боязнь людини, яка буде лікувати. Корінь цих страхів криється в невдалому досвіді відвідування стоматолога, коли малюк відчув біль. Звичайно, у багатьох випадках без болю не обійтися, але її можна значно зменшити.
Щоб цих страхів уникнути, краще перший раз привести дитину в стоматологічну клініку на екскурсію, можна познайомити з лікарем. Зараз кожна сучасна дитяча стоматологія має штатного психолога, який вміє налаштовувати малюка на потрібний лад. У перший похід до стоматолога, можна тільки показати зубки доктору, але не робити ніяких процедур.
Якщо ви бачите, що психологічний контакт між дитиною і доктором не вийшов, тоді спробуйте відвідати іншого лікаря. Він не обов'язково повинен бути дорогим і відомим. Головне, щоб малюк відчував себе з ним комфортно і подолав свої страхи.Важливо пояснити малюкові - навіщо лікувати зуби і чим може закінчитися неуважність до них. В деякій мірі тут може допомогти мультфільм "Пташка Тарі", в якому йдеться про проблему з зубами у крокодила.
Буває й так, що стоматолог стає сімейним - і мама і дітки ходять до одного лікаря. Тому можна брати малюка, коли лікуєте зуби самі. Він бачить, що лікар не робить мамі боляче. За цей же час доктор може встановити контакт з дитиною, увійти до нього в довіру.
Також необхідно, щоб під час відвідування стоматолога, мама і сама була спокійною. Адже маленькі діти емоційно пов'язані з батьками, їм передаються страхи дорослих.
Найголовніше - не варто посилювати стрес. Важливо створити психологічний комфорт. Для відвідування стоматолога вибирати час, коли дитина відчуває себе добре, коду виспався, наївся і має відмінний настрій. Дітям старше трьох років потрібно обов'язково мотивувати, навіщо відвідувати стоматолога. Вони повинні знати про шкоду карієсу та інших хвороб зубів.
Привчайте дитину з раннього віку ходити до стоматолога, і тоді його страхи зникнуть самі по собі, і вам не доведеться його тягнути "за шкірку" до лікаря.