Шкіра з відтінком сонячної засмаги, давно стала модною. Але не у всіх є можливість цілий рік ніжитися під сонячними променями. Проте, з появою соляріїв навіть жителі північних регіонів можуть мати засмаглу шкіру цілий рік.
Скептики запитають, а яка користь від відвідування солярію? По-перше, ви станете гарніше, а, отже, і здоровіше, адже ваша впевненість в собі позитивно відбитися і на організмі. До того ж, під дією ультрафіолету клітини організму виробляють ендорфіни - гормони щастя. І відвідавши солярій, ви відчуєте себе радіснішим і щасливішим. Крім того, лампи ультрафіолету, застосовувані в солярії, не містять шкідливих променів, і ваш організм отримує тільки користь.
Також промені ультрафіолету сприяють виробленню організмом вітаміну D3 (відповідає за фосфоро-кальцієвий обмін), зміцнює імунітет, підвищують фізичну і розумову працездатність , пригнічують ріст ракових клітин, зміцнюють м'язи і покращують міцність кісткової тканини.
При вугрової висипки, шкірних захворюваннях і грибкових ураженнях дуже позитивний вплив робить ультрафіолет. Також солярій показаний при захворюваннях дихальної системи. Але перш ніж йти в солярій, необхідно отримати консультацію у лікаря.
Перед початком літнього сезону, рекомендується сходити в солярій, щоб поступово підготувати шкіру до інтенсивного впливу сонця.
Існують горизонтальні і вертикальні солярії. У кожного з них є свої переваги і недоліки. Наприклад, в горизонтальній моделі ви можете ви приймаєте ультрафіолет лежачи, і можете розслабитися. Але опуклості і вигини у склі виконані під середній ріст і іншим людям лежати незручно, при цьому можливий нерівномірний загар через порушення кровообігу. Зате у вертикальному солярії ви безпосередньо не контактуєте зі склом. І іноді у вертикальні моделі вбудовані лампи для засмаги обличчя, але знову ж під середній зріст.
Існують моделі соляріїв, оснащені кондиціонером, що робить засмагу більш приємним і комфортним.Сеанс ультрафіолету можна поєднати з аромотерапією і отримати додатковий релакс.
Для гарної якості засмаги кабінка повинна бути досить просторою (більше метра в діаметрі) і мати прозоре скло.
У соляріях є спеціальні таблиці для визначення типу шкіри. Не полінуйтеся це зробити перед початком сеансу, щоб визначити його тривалість і зробити цю процедуру безпечною для здоров'я.
Існують певні протипоказання для відвідування солярію.
Жінкам під час критичних днів, вагітності та періоду лактації загар протипоказаний. Також не можна засмагати, якщо приймаєте антибіотики, антидепресанти, транквілізатори. Не рекомендується відвідувати солярій людям з першим типом шкіри і дітям до 15 років. Будьте обережні з ультрафіолетом після епіляції, при різних висипаннях на шкірі, при підвищеному кров'яному тиску, а також проблеми з серцем і печінкою. І взагалі при будь-яких проблемах зі здоров'ям перед відвідуванням солярію краще проконсультуватися з лікарем.
Протипоказань дуже багато
Всіх протипоказань тут не перелічити, тому перед першим відвідуванням солярію візит до лікаря обов'язковий, якщо, звичайно ви не хочете потім мати неприємні наслідки .
Перед сеансом ультрафіолету не можна митися з милом (велика можливість отримати легкий опік) і відвідувати сауну або лазню (змивається захисний шар шкіри). Якщо ви прийняли душ, дочекайтеся повного висихання тіла, зніміть лінзи (якщо носите), надягніть якісні сонцезахисні окуляри, нанесіть сонцезахисний крем, прикрийте волосся шапочкою, прикрийте соски спеціальними захисними наклейками і сміливо вирушайте в кабінку.
Після солярію рекомендується добре відпочити, так як ультрафіолет активізує роботу всього організму і виникає додаткове навантаження.
Дотримуючись всі рекомендації та поради, від солярію ви отримаєте тільки користь і гарний колір шкіри.