Харчування на перших тижнях вагітності для більшості майбутніх мам стає справжньою проблемою, головний винуватець всіх проблем - ранній токсикоз (що це таке можна почитати тут).
Що можна їсти і що не можна на перших тижнях вагітності?
За великим рахунком, ніяких обмежень у харчуванні в першому триместрі вагітності немає. Звичайно, є пов'язаний з вагітністю заборона на вживання алкоголю, але продукти можна їсти все. Ваш організм зараз примхливий, і може вимагати абсолютно несподівані страви, в той же час, відкидаючи раніше звичне. Це абсолютно нормально, і варто прислухатися до своїх бажань (якщо це не робити, то є ризик познайомитися з білим фаянсовим одним).
Деякі принципи харчування варто дотримуватися, вони, по-перше, допоможуть боротися з нудотою і печією, во- друге, захистять вас від використання у харчуванні потенційно не бажаних продуктів:
- Уникайте напівфабрикатів і консервів, а так само кондитерських виробів з тривалим терміном зберігання. Всі вони містять консерванти, а в багатьох є глютамат натрію, підсилювач смаку, який має здатність викликати головний біль, серцебиття, нудоту і може погіршити ваш стан, якщо ви страждаєте токсикозом.
- Уникайте гарячої та холодної їжі, їжте все в теплому вигляді.- Не використовуйте багато солі і прянощів, приправ в раціоні. Звичайно, вагітних на ранньому терміні магнетично притягує солоне і маринади, але харчуватися одними солоними огірочками точно не варто.
- Їжте часто, в ідеалі, разів п'ять на день, і не великими порціями.
- Уникайте смаженого, воно провокує печію і нудоту.
- Пийте більше, але не під час їжі, а між прийомами їжі.
- Не зловживайте міцним чаєм і відмовтеся від кави.
- Не готуйте своїми руками. Від ароматів кухні апетит у вагітної може зовсім пропасти.
Харчування на перших тижнях вагітності мало кому вдається зробити збалансованим, але це не страшно. Справа в тому, що ваш малюк зараз господар вашого апетиту, і саме він змушує вас то випробовувати звірячий голод, то мучитися від нудоти. Краще підкоритися його бажанням, він зайнятий формуванням основних органів і систем, і те, що ви їсте, необхідно йому для побудови власного тіла, і в якому будматеріалі він зараз потребує, організм знає краще за вас. Час харчуватися по годинах і рахувати калорії, вітаміни і мінерали ще прийде, у другому і третьому триместрі вам доведеться обмежувати себе вже виходячи з зовсім інших міркувань.
Стаття надана сайтом Nedeli.org).