Серед безлічі видів базиліка (а їх більше, ніж 150) найбільш поширений благородний. Вирощувати базилік почали більше тисячі років тому, а на Кавказі кажуть, що ті, хто жує листочки цієї рослини, живуть довго.
Це пряна рослина здавна використовується в якості приправи в таких країнах, як Вірменія, Грузія і Азербайджан. Його додають до сиру, страв з м'яса і салатам, в яких є помідори.
Але базилік є не тільки приправою, а й лікувальним рослиною. Він має сечогінну та відхаркувальну дію, знімає спазми, бореться з депресією, є антисептиком і знижує високу температуру. Він тонізуюче впливає на нервову систему, здатний відновлювати нюх, позитивно впливає на травлення і стан шкіри при різних дерматологічних проблемах. Також базилік стимулюючу діє на кровообіг і роботу надниркових, а ось мускулатура матки при його впливі розслабляється. Крім цього, дана рослина усуває фізичну слабкість, робить розум гострим, а пам'ять міцною.
Коли показано використання базиліка, як лікувального засобу? При безсонні, головних болях, мігрені, розумової та нервової втоми, депресивному настрої, артриті, подагрі, ревматизмі, екземі, сверблячці шкірі, укусах комах, диспепсії, гастриті, простудних хворобах, лихоманці, зубного болю, ангіні, стоматиті та інших проблемах.Є у базиліку та косметичні властивості - освіжаючі і омолоджуючі. Він благотворно впливає на волосся, робить їх блискучими, покращує ріст. Відзначають і біоенергетичне дію даної рослини (воно прибирає комплекси і робить самооцінку об'єктивної).

Застосовувати базилік можна різними способами, не забуваючи про протипоказання - не можна при вагітності, в дитячому віці (до 6 років), при тромбозі, збільшеної згортання крові, тромбофлебіті, інфаркті міокарда. Шкіра може реагувати на вплив базиліка легким палінням.
З маслом базиліка відмінно поєднується олія імбиру. Якщо його використовувати одночасно з маслом евкаліпта, то ви отримаєте сильний засіб проти мікробів. Фахівці, які розбираються в ароматерапії, радять вдихати масло базиліка тим, хто щось шукає, і все відразу ж вийде.