1. Внутрішні причини. Можливо, вашому організму не вистачає якихось вітамінів і мікроелементів. Щоб це з'ясувати, не полінуйтеся здати аналізи. Лікар - трихолог проконсультує вас і підкаже, чим саме заповнити нестачу корисних речовин в організмі.
Хоча не потрібно переживати з приводу випадання невеликої кількості волосся. Це природний процес, який сповільнюється тільки до старості, коли замість випали волосся нові вже не виростають. У нормі, у людини кожен день може випадати близько сотні волосків і стільки ж виростати. Тривалість життя волоска становить від 2 до 5-6- років.
2. На випадання волосся можуть впливати не тільки внутрішні, а й зовнішні фактори: забруднене повітря, часте хімічний вплив неякісними барвниками, хімічна завивка, поганий шампунь, довгий прийом ліків, хіміотерапія.
Якими б не були причини випадіння волосся, необхідно підтримувати і зміцнювати шкіру голову, стимулювати ріст волосся спеціальними препаратами. Ось кілька порад по боротьбі з випаданням волосся.
Перша порада: спробуйте народний засіб. Спробуйте зробити настоянку з 100 гр. розведеного спирту (або горілки) і декількох стручків червоного перцю. Поставити розчин потрібно в темне місце в скляній ємності.


Після закінчення 1 місяця настоянка буде готова. Це міцнішим виявляється засіб потрібно наносити після кожного миття голови. Воно може викликати легке печіння, але цей симптом швидко проходить. Зате відбувається активна стимуляція волосяних клітин, що сприяє їх зростанню. Кровообіг шкіри голови теж відновлюється, що сприятливо позначається на діяльності волосяних цибулин.
Друга порада: спеціальні маски і шампуні, збагачені комплексом мінералів і вітамінів. До їх складу входять необхідні стимулюючі витяжки з рослин, живильні масла і вітаміни. Все це благотворно діє на шкіру голови і на структуру волосся в цілому.

Третя порада: зробіть маску від випадіння волосся самі. З'єднайте в рівних пропорціях мед, рицинова або реп'яхову олію, жовток сирого яйця і трохи мелених зерен гірчиці. Наносите цю суміш за 20-30 хвилин до миття голови. Через кілька тижнів застосування цієї маски ви відчуєте, що кількість випали волосся помітно скорочується.
І головне - не нервуйте, намагайтеся уникати стресових ситуацій! Нервові розлади негативно діють на весь організм, що негайно позначається і на нашому зовнішньому вигляді.