Спочатку варто визначитися з тим, куди ви збираєтеся надягати конкретні джинси. Якщо це вибір для роботи, пов'язаної з офісом, тоді потрібно зупинитися на класичних прямих моделях, бажано без потертостей і прорізів. Колір, яка придатна для офісу - темно-синій і чорний.
Інша справа, якщо джинси вам потрібні для відпочинку. Тут виробники зможуть вас побалувати. Колір джинс може бути не тільки блакитним, синім або чорним. Зараз зустрічаються джинси абсолютно всіх відтінків на будь-який смак. Вибирайте те, що вам йде.
Не забудьте про верхній частині вашого гардеробу, що ви збираєтеся носити з цими джинсами. На роботу підійде біла сорочка чоловічого типу з поясом, який можна носити на стегнах (це підкреслює стрункість фігури). Ну а у позаробочий час вибір блуз, топів і сорочок необмежений. З джинсами можна носити все, в цьому їх універсальність.
Під час примірки не забувайте про те, що джинси потрібно брати "впритул", тобто вони повинні ідеально облягати вашу фігуру, не залишаючи ніяких зморшок. Після 1-2 тижнів шкарпетки, джинсова тканина, як правило, розтягується. Тому навіть якщо в перші дні доводиться застібати джинси лежачи і втягуючи живіт, будьте спокійні - це ваш розмір.
Бувають джинси із задніми кишенями і без них. З кишенями джинси виглядають більш ефектно і вигідніше підкреслюють жіночу фігуру.Не варто захоплюватися формою "банани", це джинси широкі на стегнах і завужені донизу. Фігура в них стає трохи безглуздої, довжина ніг при цьому візуально зменшується.
Широкі джинси від стегна можуть вигідно приховати широкі стегна і збільшити довжину ніг. Вузькі джинси - стрейч слід вибирати дівчатам, упевненим в ідеальній фігурі. Те ж стосується і джинс із заниженою талією. Якщо ваш животик просить вас позайматися гімнастикою і покачати прес, тоді з такими джинсами краще не надягати короткі топіки, що виставляють напоказ всі зайві кілограми. Щоб приховати відсутність талії і зайвий живіт, необхідно носити широкі блузи або туніки з поясом на стегнах.

При виборі джинс зверніться відразу до продавцу- консультанту. Він відразу направить вас до потрібного стелажу, знаючи ваші уподобання в моделі і кольорі. Самому розібратися в море складених на поличці моделей нереально. Коли, нарешті, вам пощастить, і ви знайдете модель, ідеально вам підходящу, запишіть її розміри на майбутнє. Уточніть у консультанта відповідно розмірів, так як європейські та американські розміри різняться в цифрах.
Пам'ятайте, що сині джинси частіше линяють при пранні, ніж блакитні або чорні. При покупці не забудьте оглянути уважно обробку швів і цілісність тканини.