При вагітності гормональний фон змінюється, що впливає на шкіру - робить її більш чутливою. Саме тому вагітні швидше обгорають і їм не рекомендують засмагати.
Людині, яка бажає засмагнути, потрібно пам'ятати про те, що зміна забарвлення шкіри - це захисна реакція на шкоду від ультрафіолету, і загар може бути причиною більш раннього старіння шкіри і появи раку.
Багато лікарів рекомендують жінкам в положенні якомога менше бути під прямими сонячними променями і завжди користуватися сонцезахисним засобом. Вагітним важливо знати, що засмага може "взятися" плямами і такі плями вже можуть залишитися з вами. Особливо важливо не засмагати вагітним зі світлою шкірою, світлим і рудим волоссям, сірими, зеленими і синіми очима, а також з герпесом, ранками і подразненнями на шкірі.
Не всі знають, що засмага шкодить і дитині, адже при тривалому перебуванні під сонячними променями в організмі майбутньої мами зменшується кількість фолієвої кислоти (а цей вітамін дуже потрібний для організму, що розвивається всередині животика). Фолієва кислота повинна надходити в організм у достатній кількості під час вагітності, починаючи з етапу планування, тоді можна знизити ризик виникнення різних вроджених патологій.


І тому засмага для вагітних на терміні до 12 тижнів протипоказаний, оскільки в ці тижні кількість цього вітаміну вкрай важливо для розвитку плода.
Ще один фактор, який робить перебування на сонці шкідливим для вагітних - ризик отримання теплового удару. Через нього може піднятися температура, підвищиться тиск крові, розвинеться зневоднення і можуть виникнути судоми. Звичайно, такі прояви торкнуться і здоров'я крихти, а адже про нього будь-яка вагітна жінка повинна думати завжди.

Так, перегрітися на сонці може будь-яка людина, але для вагітних це загрожує більш серйозними наслідками. У багатьох жінок в положенні і так температура тіла трохи вище звичайного, тому ймовірність її підвищення під дією тепла висока. І не забуваємо, то одночасно підвищується і температура плода, що може негативно вплинути на його розвиток. У будь-якому випадку жінці в положенні при плануванні поїздки на море треба побувати у лікаря і дізнатися, чи варто їй засмагати.