Організм людини, як і вся природа в цілому, живе за біологічним годинником. Приблизно після 6-7 годин вечора шкіра готується до відпочинку. Температура тіла людини починає підвищуватися, і пори розкриваються. Саме це властивість організму допомагає краще засвоювати шкірі поживні речовини, настільки їй необхідні. Шкіра втомлюється за день більше, ніж будь-який інший орган людини. Адже вона захищає нас від зовнішнього агресивного середовища: диму, сонячних променів, смока. Нічний час доби - це час повної релаксації шкіри і м'язової тканини обличчя. Відновні процеси відбуваються вночі набагато інтенсивніше, ніж вдень, так як шкіра не зайнята більше нічим, окрім як відновленням втрачених за день сил.
Перш ніж наносити обраний вами нічний крем, очистіть ретельно шкіру обличчя молочком для зняття косметики, а потім тоніком для особи. Краще не користуватися проточною водою, так як вона дуже сушить і без того висушену за день шкіру.
Після очищення дайте шкірі трохи подихати, хвилин 30-40. Потім наносите крем на обличчя круговими рухами знизу вгору. Спробуйте злегка масажувати шкіру обличчя, тим самим покращуючи її кровообіг.
Ніколи не наносите крем безпосередньо перед сном, інакше ви можете отримати набряки під очима. Робити це потрібно за 1-2 години перед тим, як лягти спати.


Через 30-40 хвилин після нанесення крему слід видалити його надлишки сухою серветкою.
Який саме крем вибрати? Все залежить від вашого типу шкіри. Якщо шкіра жирна, підійдуть крему більш легкої текстури. До складу кремів для жирної та комбінованої шкіри повинні входити вітаміни групи Е - це антиоксиданти, що запобігають появі вугрової висипки. Якщо шкіра нормальна або суха, краще використовувати крему, насичені зволожуючими компонентами. Вітаміни групи А, гідролізати колагену і еластину допоможуть вашій шкірі у відновленні рівня еластичності і проведуть профілактику виникнення нових зморшок. Також нічний крем повинен містити в своєму складі ефірні масла. Вони необхідні, щоб склад крему легше проникав всередину шкіри.

Поширена думка про те, що до 30 років за шкірою особливого догляду не потрібно - не вірно. Піклуватися про свою шкіру потрібно, починаючи з підліткового віку. Тільки тоді ваша шкіра буде вам вдячна і відповість вам своєю красою.
І не забувайте про те, що крем потрібно уважно вивчити, перш купити. Термін придатності, виробник, місце покупки, складу крему, все це повинно бути об'єктом вашої пильної уваги. Хороший крем повинен стати вашим другом і помічником у питанні вдосконалення себе.