А сценарій - це століттями сформовані обряди і традиційні дії, кожне з яких мало своє магічне значення.
По-перше, грати весілля можна було, тільки починаючи з 1 жовтня і закінчуючи останніми Масляного днями. Далі починався Великий піст, а в старовину ці дні вважалися священними.
По-друге, приготування до весілля були дуже довгими і серйозними. Брали участь в них всі родичі вінчатися. Це зараз все можна доручити весільному агентству, а раніше самі наречений і наречена повинні були виконати деякі обряди, без яких російська весілля не могла обійтися.
За кілька місяців до весілля дівчина, яка виходила заміж, зобов'язана була вести себе дуже скромно, ходити по Вулицями тільки в супроводі рідних або подруг, причому обов'язково з сумним виглядом і голосінням. Наречена ридала, прощаючись з рідним домом і дівочої краси, під якою малася на увазі і свобода. Звичайно, нареченому було простіше, так як наречена приходила в його будинок. А дівчина після весілля могла виїхати в інше село і довго не побачити свою сім'ю.
За тиждень перед весіллям закінчувалося приготування приданого нареченої. Одним з основних ритуалів у цей період вважалося відвідування лазні нареченою з подружками і дівич-вечір. Дівчата співали пісні, обов'язково сумні, прощальні.


Дівчина весь тиждень зобов'язана була ходити тільки в чорній сукні, як на похоронах. За цей час вона об'їжджала всіх своїх далеких родичів, прощалася з померлими на могилках, загалом, готувалася до іншого життя. Після лазні подруги розплітали косу нареченої (незаміжні дівчата носили тільки одну косу, а заміжні дві) і заплітали волосся у дві коси, які закручували на голові. Стрічечку, яка була вплетена в дівочу косу, віддавали подружкам на пам'ять. Ця важка передвесільна, майже траурна, тиждень залишила і в нашому часі свій слід.
Сьогодні вважається доброю прикметою, якщо на весіллі наречена раптом всплакнёт, звичайно ж, від радості і переповнюють душу почуттів. Значить, життя в шлюбі буде довгим і щасливим.

На весілля запрошували обов'язково чаклуна, крім всіх родичів, близьких і священика. Люди вірили, що він може, образившись, навести порчу на молодих і весілля зіпсується. Пам'ятайте російські народні казки, де забута відьма зачаровує наречену? Адже казки написані з життя.
Та вже, воістину традиції народу, пройшовши крізь сотні років, цікаві своїми особливостями і зараз. Але кожне час накладає свої відбитки на вдачу та звичаї. Тому, прочитавши цікаву казку про старовинні весіллях, давайте готується до весілля по-нашому!