Перший педикюр, від лат. рedis -нога, cure - догляд, з'явився в Європі в другій половині 19 століття. Призначений він був тільки для дуже багатих людей. Зараз цією послугою може скористатися будь-яка жінка, вибираючи відповідний вид процедури і прийнятну ціну.
Сучасний педикюр буває декількох видів: класичний, апаратний, сухий (французька), SPA-педикюр.
Давайте розберемося, що представляє кожен з них і що підходить саме вам.
1. Класичний педикюр, з якого, власне, і починається історія виникнення цієї процедури, передбачає обрізання размягчнним в теплій воді нігтів і видалення мозолів, кутикули і натоптишів спеціальними інструментами. Після виконання основних процедур, виконується масаж ступень, покриття лаком, зволоження стопи спеціальними засобами.
Педикюр, як і все інше, повинен виконувати досвідчений майстер, щоб уникнути незручних порізів. Для виключення занесення інфекції, всі інструменти повинні бути простерилізовані. Переконайтеся в цьому, перед тим, як погодитися на класичний педикюр.
2. Апаратний педикюр з'явився в Німеччині. Принцип такої процедури лежить в попередньому обробленні ніг спеціальним дезинфікуючим засобом, щоб уникнути інфекції.


Потім на проблемний ділянки ніг, мазолей, натоптиші, завдають розм'якшує препарат. Спеціальним апаратом видаляються розм'якшені шари шкіри, кутикула підрівнюється, надається потрібна форма нігтям. І, звичайно ж, масаж ніг, покриття кольоровим лаком, якщо необхідно. Апаратний педикюр хороший тим, що дозволяє обробити важкодоступні місця. Але працювати повинен як завжди професіонал, так як невмілі руху з апаратом можуть пошкодити ніжну шкіру ніг або нігтьову пластину.

3.Европейскій, або так званий французький педикюр, роблять без води і ріжучих інструментів. На кутикулу наносять засіб, що розчиняє її. А через 10 хвилин її зрушують, нігті шліфують м'якою пилкою. Таким же способом видаляються мазолей і натоптиші. Сухий педикюр вважаються щадним, але ефект прийде не відразу, а після 7-8- процедур. Як кажуть, повільно, але вірно.
4. Дуже популярною стає процедура SPA-педикюру. Для видалення мазолей і додання м'якості п'ят використовують фруктові кислоти і сироватки. Наявність аромамасел і мінералів дозволяє наситити суху шкіру ніг і зняти втому. Ця процедура дуже приємна і дозволяє продовжити ефект до місяця.